DOU #tech
10.8K subscribers
1.11K photos
13 videos
1.46K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
Як додати функції розсилки електронних листів у робочий застосунок Ruby — розглянемо різні способи розв'язання цієї задачі

📌 Користуючись вбудованою бібліотекою Net::SMTP.
📌 За допомогою ActionMailer.
📌 Використовувати спеціалізовані геми Ruby, такі як Mail, Pony або інші.

Про всі три способи — читайте в технічній статті 👉 https://dou.ua/goto/CYAX

#Ruby
"Нині почався зворотний відлік для деяких професій, які моделі генерації тексту назавжди змінять чи навіть поступово зведуть нанівець."

На честь відкриття доступу ChatGPT для українців, повторюємо технічний матеріал Олександра Краковецького. Він спробував генерувати текст у різних моделях і ділиться результатами для обговорення зі спільнотою 👉 https://dou.ua/goto/Jb3d
Big Data, Machine Learning, Data Science Digest #33 💥

Вова Кириченко зібрав для нашої ІТ-спільноти чергову порцію апдейтів, які трапилися зі світом Data Science в останні декілька тижнів.

Багато уваги у випуску приділено АІ-чатботам та обговоренням того, яку користь — і шкоду — принесуть ці технології людству.

Читайте дайджест за лінком 👉 https://dou.ua/goto/M4It
Цікаві та важливі для дизайн-спільноти новини зібрали у традиційну добірку наші друзі з Awesomic.

Тут і про штучний інтелект, який увірвався до всіх ІТ-напрямів, і про новини від дизайнерів, і ще й набір мемів, щоб посміятися з колегами.

До дайджесту 👉 https://dou.ua/goto/kiDn

#Design
Вже бачили результати щорічного опитування щодо мов програмування? Цього разу зібрали 9060 анкет від ІТ-спеціалістів з України 🙌

Публікуємо ТОП 10 мов для Back-end розробки та запрошуємо за лінком — https://dou.ua/goto/NHVp 🖇️

В матеріалі ви знайдете детальний огляд комерційного використання мов програмування, особисті вподобання айтівців, а також їх плани щодо вивчення нових мов.
Новий дайджест про корисне та цікаве для розробників програм і застосунків на macOS та iOS 👨🏻‍💻

Добірку матеріалів підготував Сергій Бутенко з MacPaw 👉https://dou.ua/goto/J1AR

#iOS
Ця стаття буде цікавою для розробників, які хочуть покращити швидкість написання коду, його якість, а також формалізувати процеси та стандарти.

Назарій Мошенський показує не набір команд, які можуть автоматизувати будь-який проєкт, а набір інструментів, які ви можете налаштувати під свої потреби.

За лінком 👉 https://dou.ua/goto/4cpx

#Automation
Чат хто? ЖеПеТе?
Такі питання в українських айтівців більше не стоять 😏

OpenAI випустила чат-бот, який може відповідати майже на будь-які запитання та навіть писати код, а віднедавна він став доступним й українцям.

Вже тиждень всі по-різному граються з алгоритмами ChatGPT, а от ту нашій спільноті обговорюють те, як штучний інтелект вирішує задачки з Leetcode — і чи вирішує їх взагалі 😉

https://dou.ua/goto/e1m4

#ChatGPT #Leetcode
Android Developer Вадим з Welltech описує досвід роботи з навігацією у Jetpack Compose.

Стаття буде корисною для тих, хто тільки починає вивчати Compose або кого не влаштовує стандартне рішення від Google 👉 https://dou.ua/goto/UMP7

 #Java
Python-програміст і студент 4 курсу КПІ Олексій Главацький розбирає новації, що з’явились у версії Python 3.11. Цікаво і корисно тим, хто працює з цією мовою або ж розглядає її для свого майбутнього проєкту.

👉 https://dou.ua/goto/veRD

#Python 
У статті Сергій Моренець розглядає кілька способів сортування файлів, як простіших і зрозуміліших, так і інтелектуальніших, які потребують більше витрат часу на розробку й подальше тестування.

https://dou.ua/goto/BCN9

#Java
Intersection of Multiple Arrays з LeetCode розв'язували? А ось Олексій Михняк, Software Developer, — так! Ще й ділиться своїми підходами до розв'язання.

У цій статті розглядаємо декілька прикладів і різних рішень, а також сценарії оптимізації розв'язків 👉 https://dou.ua/goto/3tCI

#LeetCode
Кирило Михайлець, фул-стек інженер у продуктовій студії Railsware, ділиться досвідом, як йому вдалося створити оптимальне рішення для переїзду з одного мейл-сервісу на інший для платформ і застосунків у Ruby on Rails.

https://dou.ua/goto/wvSr

#Ruby
Forwarded from DOU | DevOps
Маємо для вас сьогодні набір промптів для роботи із ChatGPT 👉 https://dou.ua/goto/SbF1

А у вас є власна колекція підказок, щоб порозумітися з чатом?
Детально розбираємо, як імплементувати багатомовність для Gatsby проєкту, а також усі особливості, які виникають в процесі.

Матеріал буде корисним для тих, хто лише знайомиться з Gatsby, а також може підказати щось цікаве тим, хто вже спробував цей інструмент на практиці 👉
https://dou.ua/goto/qS0G

#Gatsby
GPT-3 Embeddings є вдалим вибором, коли потрібна потужна основа для пошукового рішення з нечастими запитами та помірними вимогами до індексації. Втім, це не є ідеальним рішенням для всіх проблем пошуку.

Олександр Книга, Solution Architect у Weblab Technology, на прикладах показує особливості використання OpenAI embedding API на основі GPT-3 в реалізації пошукових рішень 👉 https://dou.ua/goto/68yk

#СhatGPT
Розв’язуємо задачі на LeetCode. Припущення та оптимізація рішень

В блозі Олексій Михняк, Software Developer, розв'язує задачу Intersection of Multiple Arrays:

Given a 2D integer array nums where nums[i] is a non-empty array of distinct positive integers, return the list of integers that are present in each array of nums sorted in ascending order.

Обговорюємо розв'язання за лінком 👉 https://dou.ua/goto/WNuV

#LeetCode
ESPHome — відкритий проєкт, що покликаний створювати дешеві Wi-Fi та Bluetooth пристрої без знань мови програмування. З ним можна створити майже будь-який пристрій IoT.

Богдан Свердлюк детально і покроково розповідає, як усе налаштувати та запустити в роботу 👉
https://dou.ua/goto/YUn6

#IoT
Друзі, маємо гарну новину для вас 👉 безкоштовний вебінар «ChatGPT для розробників» від Олександра Краковецького.

📅 Дата та час: 14 березня, 17:00–18:30 (GMT+2)
🎙️ Мова: українська

Бажано мати 1-2 роки досвіду у сфері ІТ-технологій і розуміти що таке ML/API

Під час івенту буде розглянуто концепцію «prompt engineering» — техніку, що дозволяє використовувати модель для розв’язання певних задач, за допомогою введення спеціальних текстових «підказок» 🤔

➡️ Акцент буде зроблений на ChatGPT — мовній моделі, яка може розуміти та генерувати текстові відповіді на запитання користувачів.

Крім того, Олександр розповість про угоду OpenAI з Microsoft та нові можливості для користувачів, які вона відкриває та багато інших цікавих нюансів 😉
🤳 До вашої уваги дайджест про події та інноваційні досягнення останніх тижнів з використанням технологій AI/ML/Big Data.

Цього разу Вова Кириченко збирав у добірку різні новини с фокусом на те, щоб не всі вони були пов'язані з ChatGPT 👉 https://dou.ua/goto/Gp9j
Як оптимізувати роботу за допомогою ChatGPT. Досвід Junior Data Scientist 🤔

«Якщо раніше я часто повторював фразу „так загугли“, то зараз вона замінюється на „так спитай у ChatGPT“. Ні, він не зробить вашу роботу за вас, але може значно полегшити та прискорити процес».

Денис Деркач, Junior Data Scientist в Quarks показує свої експерименти з AI-алгоритмами 👉 https://dou.ua/goto/b0bF

#ChatGPT
The Art of Instagram Captions: Writing Engaging and Authentic Descriptions