DOU #tech
10.8K subscribers
1.12K photos
13 videos
1.46K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
Big Data, Machine Learning, Data Science Digest #33 💥

Вова Кириченко зібрав для нашої ІТ-спільноти чергову порцію апдейтів, які трапилися зі світом Data Science в останні декілька тижнів.

Багато уваги у випуску приділено АІ-чатботам та обговоренням того, яку користь — і шкоду — принесуть ці технології людству.

Читайте дайджест за лінком 👉 https://dou.ua/goto/M4It
Цікаві та важливі для дизайн-спільноти новини зібрали у традиційну добірку наші друзі з Awesomic.

Тут і про штучний інтелект, який увірвався до всіх ІТ-напрямів, і про новини від дизайнерів, і ще й набір мемів, щоб посміятися з колегами.

До дайджесту 👉 https://dou.ua/goto/kiDn

#Design
Вже бачили результати щорічного опитування щодо мов програмування? Цього разу зібрали 9060 анкет від ІТ-спеціалістів з України 🙌

Публікуємо ТОП 10 мов для Back-end розробки та запрошуємо за лінком — https://dou.ua/goto/NHVp 🖇️

В матеріалі ви знайдете детальний огляд комерційного використання мов програмування, особисті вподобання айтівців, а також їх плани щодо вивчення нових мов.
Новий дайджест про корисне та цікаве для розробників програм і застосунків на macOS та iOS 👨🏻‍💻

Добірку матеріалів підготував Сергій Бутенко з MacPaw 👉https://dou.ua/goto/J1AR

#iOS
Ця стаття буде цікавою для розробників, які хочуть покращити швидкість написання коду, його якість, а також формалізувати процеси та стандарти.

Назарій Мошенський показує не набір команд, які можуть автоматизувати будь-який проєкт, а набір інструментів, які ви можете налаштувати під свої потреби.

За лінком 👉 https://dou.ua/goto/4cpx

#Automation
Чат хто? ЖеПеТе?
Такі питання в українських айтівців більше не стоять 😏

OpenAI випустила чат-бот, який може відповідати майже на будь-які запитання та навіть писати код, а віднедавна він став доступним й українцям.

Вже тиждень всі по-різному граються з алгоритмами ChatGPT, а от ту нашій спільноті обговорюють те, як штучний інтелект вирішує задачки з Leetcode — і чи вирішує їх взагалі 😉

https://dou.ua/goto/e1m4

#ChatGPT #Leetcode
Android Developer Вадим з Welltech описує досвід роботи з навігацією у Jetpack Compose.

Стаття буде корисною для тих, хто тільки починає вивчати Compose або кого не влаштовує стандартне рішення від Google 👉 https://dou.ua/goto/UMP7

 #Java
Python-програміст і студент 4 курсу КПІ Олексій Главацький розбирає новації, що з’явились у версії Python 3.11. Цікаво і корисно тим, хто працює з цією мовою або ж розглядає її для свого майбутнього проєкту.

👉 https://dou.ua/goto/veRD

#Python 
У статті Сергій Моренець розглядає кілька способів сортування файлів, як простіших і зрозуміліших, так і інтелектуальніших, які потребують більше витрат часу на розробку й подальше тестування.

https://dou.ua/goto/BCN9

#Java
Intersection of Multiple Arrays з LeetCode розв'язували? А ось Олексій Михняк, Software Developer, — так! Ще й ділиться своїми підходами до розв'язання.

У цій статті розглядаємо декілька прикладів і різних рішень, а також сценарії оптимізації розв'язків 👉 https://dou.ua/goto/3tCI

#LeetCode
Кирило Михайлець, фул-стек інженер у продуктовій студії Railsware, ділиться досвідом, як йому вдалося створити оптимальне рішення для переїзду з одного мейл-сервісу на інший для платформ і застосунків у Ruby on Rails.

https://dou.ua/goto/wvSr

#Ruby
Forwarded from DOU | DevOps
Маємо для вас сьогодні набір промптів для роботи із ChatGPT 👉 https://dou.ua/goto/SbF1

А у вас є власна колекція підказок, щоб порозумітися з чатом?
Детально розбираємо, як імплементувати багатомовність для Gatsby проєкту, а також усі особливості, які виникають в процесі.

Матеріал буде корисним для тих, хто лише знайомиться з Gatsby, а також може підказати щось цікаве тим, хто вже спробував цей інструмент на практиці 👉
https://dou.ua/goto/qS0G

#Gatsby
GPT-3 Embeddings є вдалим вибором, коли потрібна потужна основа для пошукового рішення з нечастими запитами та помірними вимогами до індексації. Втім, це не є ідеальним рішенням для всіх проблем пошуку.

Олександр Книга, Solution Architect у Weblab Technology, на прикладах показує особливості використання OpenAI embedding API на основі GPT-3 в реалізації пошукових рішень 👉 https://dou.ua/goto/68yk

#СhatGPT
Розв’язуємо задачі на LeetCode. Припущення та оптимізація рішень

В блозі Олексій Михняк, Software Developer, розв'язує задачу Intersection of Multiple Arrays:

Given a 2D integer array nums where nums[i] is a non-empty array of distinct positive integers, return the list of integers that are present in each array of nums sorted in ascending order.

Обговорюємо розв'язання за лінком 👉 https://dou.ua/goto/WNuV

#LeetCode
ESPHome — відкритий проєкт, що покликаний створювати дешеві Wi-Fi та Bluetooth пристрої без знань мови програмування. З ним можна створити майже будь-який пристрій IoT.

Богдан Свердлюк детально і покроково розповідає, як усе налаштувати та запустити в роботу 👉
https://dou.ua/goto/YUn6

#IoT
Друзі, маємо гарну новину для вас 👉 безкоштовний вебінар «ChatGPT для розробників» від Олександра Краковецького.

📅 Дата та час: 14 березня, 17:00–18:30 (GMT+2)
🎙️ Мова: українська

Бажано мати 1-2 роки досвіду у сфері ІТ-технологій і розуміти що таке ML/API

Під час івенту буде розглянуто концепцію «prompt engineering» — техніку, що дозволяє використовувати модель для розв’язання певних задач, за допомогою введення спеціальних текстових «підказок» 🤔

➡️ Акцент буде зроблений на ChatGPT — мовній моделі, яка може розуміти та генерувати текстові відповіді на запитання користувачів.

Крім того, Олександр розповість про угоду OpenAI з Microsoft та нові можливості для користувачів, які вона відкриває та багато інших цікавих нюансів 😉
🤳 До вашої уваги дайджест про події та інноваційні досягнення останніх тижнів з використанням технологій AI/ML/Big Data.

Цього разу Вова Кириченко збирав у добірку різні новини с фокусом на те, щоб не всі вони були пов'язані з ChatGPT 👉 https://dou.ua/goto/Gp9j
Як оптимізувати роботу за допомогою ChatGPT. Досвід Junior Data Scientist 🤔

«Якщо раніше я часто повторював фразу „так загугли“, то зараз вона замінюється на „так спитай у ChatGPT“. Ні, він не зробить вашу роботу за вас, але може значно полегшити та прискорити процес».

Денис Деркач, Junior Data Scientist в Quarks показує свої експерименти з AI-алгоритмами 👉 https://dou.ua/goto/b0bF

#ChatGPT
Підключайтесь на пряму трансляцію від OpenAI, лайвстрім для девелоперів про GPT-4 🤌🏻

🟢 За лінком — https://www.youtube.com/watch?v=outcGtbnMuQ

#GPT4
Базові знання про мову Python ми збираємо у серію з декількох статей. Матеріали готує активний учасник нашої спільноти Павло Дмитрієв, розробник з багаторічним досвідом написання проєктів на Python. Ця стаття є другою у циклі.

https://dou.ua/goto/DW42

#Python
How to Save Live Photo as Video