DOU #tech
10.8K subscribers
1.11K photos
13 videos
1.46K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
iOS дайджест #53: Що буде з fastlane, чи є життя без Tuist, дивимось у чужий код

У випуску — про апдейти Swift 5.8, міграцію Asana на Tuist, та як Apple флоу авторизації змінили, що fastlane перестав працювати.

👉 https://dou.ua/goto/xwyc

#iOS
Jakarta EE 10 була випущена у вересні 2022 року. Якщо попередня версія в основному була присвячена переходу на пакет jakarta.*, то нова версія містить важливі зміни (понад 20 оновлених специфікацій), про які й поговоримо.

👉 https://dou.ua/goto/7PrB

#Java
Big Data, Machine Learning, Data Science Digest #35: Firefly від Adobe, інтерв’ю з CEO Nvidia, реліз PyTorch 2.0, бенчмарк MuAViC від Meta, регулювання ШІ в ЄС

Великий дайджест з виключно цікавою та корисною інформацією. Бурхливий розвиток ШІ та спроби його приборкати, новини і тенденції галузі — усе це в матеріалах, які Вова Кириченко зібрав у черговий випуск.

Читайте і поширюйте 👉 https://dou.ua/goto/ADUm

#Digest
В новому блозі активний учасник ком'юніті Ярослав Характерник розповідає про методику вибору оптимального типу даних для збереження статусу онлайну користувачів в інтернет-магазині.

Читаємо 👉 https://dou.ua/goto/Wbhx

#Redis
GSAP. Як працює JavaScript-бібліотека для анімацій

Front-end розробник Віктор написав статтю, щоб познайомити читачів з бібліотекою GSAP, показати її можливості та плюси від використання у проєктах. Стане у пригоді розробникам, які відповідають за Front-end продукту 👉 https://dou.ua/goto/HCQw

#JavaScript
10 корисних порад обробки даних у Pandas

Дмитро Самчук, Machine Learning Engineer з компанії Levi9 ділиться переліком корисних порад, які стосуються бібліотеки для аналізу даних Pandas. Матеріал стане в пригоді тим, хто регулярно працює з даними.

👉 https://dou.ua/goto/upXM

#Pandas
Asyncio — це бібліотека для асинхронного програмування в Python. Цікаві топіки про неї учасника ком'юніті 👇

Asyncio: від корутин до створення власного event loop

Асинхронне програмування з Asyncio та Aiohttp

Читайте та коментуйте

#Asyncio
Денис Полторак рекомендує книгу про складність коду A Philosophy of Software Design — https://dou.ua/goto/30mK
Зробити SQL величним знову, або Як DBT допоможе побудувати сховище даних

Матеріал буде цікавий аналітикам та інженерам даних, які виконують перетворення та агрегації даних засобами SQL 👉 https://dou.ua/goto/d8aO

У ньому Data Engineer описує можливості інструмента DBT (data build tool), який додає елементи програмної інженерії в роботу з даними (SQL) і полегшує життя дата-спеціалістам.

#SQL
FuzzyWuzzy: як використовувати бібліотеку для fuzzy string matching в Python 👉 https://dou.ua/goto/F5sp

#Python
Spring Boot 3 має окрему історію та окремі інструкції щодо міграції проєктів, оскільки тут порушена зворотна сумісність з попередніми версіями, причому порушена неодноразово.

Сергій Моренець описує у статті, як мігрували проєкт, з якими складнощами стикались та як їх вирішували 👇🏻
https://dou.ua/goto/Bgik

#Java
Якщо компіляція декількох файлів у проєкті займає невиправдано довгий час, це може свідчити про проблеми в самому коді.

Розробник Павло Тайкало з MacPaw описує, як шукав причини затримки компіляції на своєму проєкті, коли проблема точно була не в "залізі" 👉 https://dou.ua/goto/wN7k

#Code
Віктор Ільчук поділився історією з усіма технічними подробицями, як він розробляє аналог 1С, систему бізнес-застосунків для автоматизації бізнесу 👉
https://dou.ua/goto/OKT9

Спільното, долучайтесь до обговорення та оцінки продукту, його перспективності та придатності для заміни сумнозвісного 1C.

#1C
Поговоримо про переваги С++ і чому ця мова ще є актуальною? 😉

Іван, Senior programmer в EPAM, написав статтю, яка буде цікава тим, хто вже володіє якоюсь мовою програмування і хотів би зрозуміти, чи варто вчити С++ і які її переваги над іншими мовами, а також тим, хто розуміє С++ і хотів би дізнатися більше.

Під блогом також активне обговорення спільноти (вже понад 350 коментарів!), тож діліться враженнями й ви 👉 https://dou.ua/goto/CKYo
Анонсували безплатний доступ до CodeWhisperer, конкурента Copilot

Вчора Amazon анонсувала в блозі, що віднині інструмент безкоштовний. Раніше підписка коштувала $10 на місяць.

Детальніше 👉 https://dou.ua/goto/XOEi

Готові тестувати? Чи не збираєтесь змінювати Copilot?
У статті описані різні способи фільтрації і пошуку користувачів в базі даних, використовуючи SQLAlchemy та PostgreSQL. На початку тексту розглянуті прості приклади фільтрації, а потім переходимо до гнучкіших запитів з використанням можливостей pg_trgm та ts_vector.

Усе розповідає Back-end Engineer Марк Мішин з компанії Welltech 👉 https://dou.ua/goto/fuR1

#PostgreSQL
Візуальна комунікація, типографіка, нові проєкти, продуктовий дизайн, інструменти та AI-технології — усі ці напрями сучасного дизайну висвітлені в статтях дайджесту.

Підбірку готували фахівці з компанії Awesomic, як завжди, ретельно й креативно, тож не забули і про меми 👉 https://dou.ua/goto/DH8z

#Design
Як скоротити час та стартанути NestJS проєкт якнайшвидше: про наше рішення

Створення проєкту з нуля кожного разу може зайняти багато часу, включаючи такі речі, як налаштування бази даних, вхід, реєстрація, завантаження файлів тощо.

Багато хто бере напрацювання із попередніх проєктів і частково копіює їх. Але це не завжди зручно, у кожного програміста є свої напрацювання, а рішення в них стають застарілими. Так з'явився Boilerplate 👉
https://dou.ua/goto/RSOc

#NestJS, #TypeScript
Говоримо про різні підходи до кешування, порівнюємо їхні переваги та недоліки, а також труднощі, що можуть виникати в процесі.

У статті Lead Back-End Engineer Максим Коханський описує такі патерни, використання яких або їхня комбінація позитивно вплине на швидкість роботи як клієнта, так і бекенду 👉 https://dou.ua/goto/kngT

#Cache
Алгоритм шифрування RSA, види атак на нього. Реалізація мовою Python

RSA є надзвичайно поширеним у світі криптографічним алгоритмом з відкритим ключем і використовується майже в усіх інтернет-транзакціях для захисту конфіденційних даних. Водночас існує ряд атак, які працюють через неправильне використання алгоритму.

Владислав Литвиненко підготував детальну статтю про те, як працює алгоритм шифрування RSA та які атаки на нього можуть бути застосовані. Зокрема, у статті описана брут-форс атака, атака на спільний модуль та атака Хастада 👉 https://dou.ua/goto/0rQe

#Python
Wave Merge Sort — новий алгоритм сортування

Ярослав, .NET розробник, ділиться власною розробкою нового алгоритму сортування. З одного боку, він виглядає як покращення класичного алгоритму Merge Sort, але загалом тут використаний зовсім інший підхід, ба навіть сам метод злиття змінений.

Детальніше 👉 https://dou.ua/goto/AoAc

#algorithm
How to Save Live Photo as Video