DOU #tech
10.8K subscribers
1.11K photos
13 videos
1.45K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
.NET дайджест #41: двадцятирічний ювілей платформи! 🎉

Протягом усієї історії платформи .NET її розвиток завжди відбувався так швидко та активно, що ми й не помітили, як пролетіло двадцять років із моменту релізу першої версії.

Цього року платформа .NET святкує свій ювілей! Андрій Губський, Software Architect, пропонує згадати деякі з подій, що сталися в історії платформи.

👉 https://dou.ua/goto/opFx

#dotnet_dou_tech
5 причин ненавидіти те, як JavaScript працює з датами

У цій статті зібрано топ-5 речей щодо роботи з датами, які часто вводять JS-програмістів в оману, непорозуміння і навіть лють.

На думку авторки, Олени Шаровар, саме з цих причин розробники тягнуть у свої проєкти бібліотеки для роботи з датами, а не користуються засобами нативного JS.

👉 https://dou.ua/goto/XqJD

#JavaScript #FrontEnd
Створюємо Command-Line Interface додаток за допомогою .NET Core і розповсюджуємо як .NET tools

Розробники використовують Command-line interface (CLI-) додатки щодня, але мало хто замислювався над створенням власних, окрім примітивних програм на перших курсах університету.

У цій статті Антон Овчаренко розповідає про .NET Core Global Tools і наводить кілька прикладів імплементації простої програми.

👉 https://dou.ua/goto/NpPg

#dotnet_dou_tech
Алгоритм Нарайани. Реалізуємо на Fortran

Ця публікація присвячена одному з найкласичніших комбінаторних алгоритмів – генерації перестановок у лексикографічному порядку за допомогою алгоритму Нарайани.

👉 https://dou.ua/goto/vJmo
Google Cloud Platform очима .NET розробника

Назарій Таран, NET Developer, зібрав основні сервіси, які стануть у нагоді при розробці програми на GCP.

Звісно, їх дуже багато, але з чогось же треба починати 😉

👉 https://dou.ua/goto/fGrf


#cloud #dotnet_dou_tech
Архітектури на акторах: прості системи

Денис Полторак продовжує цикл статей про опис бекенд-архітектур, побудованих з акторів.

У цій частині — спробуємо скласти кілька акторів разом (або розрізати один актор на шматки 😈 ).

👉 https://dou.ua/goto/XtQA

#Architecture #backend
👾 На GitHub експериментально запустили нові функції аналізу сканування коду на основі машинного навчання (ML).

Система має виявляти більше найпоширеніших типів вразливостей безпеки.

Експериментальна функція працює у загальнодоступній бета-версії лише для репозиторіїв мов програмування JavaScript і TypeScript на GitHub.

👉 https://dou.ua/goto/qBF2

#ML
Парне програмування в деталях: плюси та мінуси. Частина 1

Що таке парне програмування, у яких ситуаціях цей метод є найефективнішим і для яких завдань підійде? Які потенційні переваги та проблеми ми можемо отримати за допомогою парного програмування? Своїм досвідом ділиться Юрій Бондаренко.

👉 https://dou.ua/goto/8edn
#Rubyдайджест #52: 10 лет Sidekiq, Propshaft, Rubygems Adoptions

У випуску: регулярна добірка подкастів, огляд нових статей, туторіалів та останніх трендів. Наприклад, Sidekiq виповнилось 10 років, вийшов реліз Ruby 3.1.1, а також — нові інструменти і фічі.

👉 https://dou.ua/goto/4DUh

#Ruby
Чи завжди проби Kubernetes допомагають підвищити стабільність сервісів

Як проби кубернетеса допомагають підвищити стабільність сервісів? Автор на реальному прикладі показує, що буде, якщо поєднати проби кубернетеса зі статусом зовнішніх залежностей сервісу, розповідає про інструменти і підходи, з допомогою яких все це з'ясовував.

👉 https://dou.ua/goto/ErwV
Як вивести ML в продакшн. Основні етапи, поради та корисні інструменти

Розробка ML-моделей — це процес, який містить кілька компонентів: від роботи з даними та експериментів, до моніторингу та повернення до одного з попередніх кроків. У матеріалі розберемо високорівневу структуру цього процесу. Стаття буде цікавою Data Scientists, Junior або Middle ML-розробникам, що прагнуть навчитися впроваджувати й розширювати ML-моделі у продакшні та стати Full-Stack Data Scientists.

👉 https://dou.ua/goto/5rfQ

#ML
Big Data, Machine Learning, Data Science Digest #22: нейронний рендеринг, поява AlphaCode, популярність штучних нейронних мереж

У свіжому випуску: про нову масивну мовну модель для генерації коду — AlphaCode; чи зможе ШІ повністю автоматизувати розшифровку стародавньої невідомої мови; що буде, якщо штучний інтелект підживити мемними заголовками BuzzFeed; як і для чого Uber використовує Deep Learning та багато іншого.

👉 https://dou.ua/goto/ream

#DataScience #ML #bigdata
Оптимізуємо Java-додатки за допомогою GraalVM

GraalVM – це нова віртуальна машина, написана на Java. Сергій Моренець приділяє увагу оптимізації та підвищенню ефективності додатків.

👉 https://dou.ua/goto/9g6R

#Java
🇺🇦 #GamedevWithUkraine. Звернення до геймдев-компаній, що мають російських користувачів

Друзі, ви можете допомогти Україні розказати правду про війну російським і білоруським громадянам, яким брешуть і показують пропаганду по локальному телебаченню. Вони не розуміють, що відбувається насправді, треба їм відкрити очі на злочини окупантів!

👉 https://dou.ua/goto/FFaz
Андрій Дегелер і Олександр Соловйов опублікували скрипт, який показуватиме сповіщення усім відвідувачам сайту з Росії. Це один рядок коду, завдяки якому росіяни зможуть дізнатися, що насправді коїться в Україні:
https://dou.ua/forums/topic/36768/?from=tg
🚫 Ми всі користуємось платформами контроль версії такими як Github, Gitlab, Bitbucket. Використовуємо пакетні менеджери: npm, composer, apt, pip та інші. Розробку ведемо у JetBrains продуктах та VS Code, та плануємо свою роботу у продуктах Atlassian.

Потрібно, щоб мешканці росії та білорусії були відрізані від цих благ.

Давайте заблокуємо це для них.

👉 https://dou.ua/goto/MVcb
Как DDOSить российскую инфраструктуру с бесплатных виртуалок Azure

Розповідаємо і показуємо, як вести DDOS-атаку з використанням віртуалок Azure. Автор інструкції — Ігор Журавльов з Sigma Software. А ще, Ігор з Харкова.

👉 https://dou.ua/goto/1PPD

#DDoS
Як DDoS-ти з Free Tier з Amazon Cloud

У цьому мануалі — як DDoS-ити російські і білоруські ресурси, використовуючи сервіси Amazon.

👉 https://dou.ua/goto/TokT

#DDoS
Як використовувати безкоштовні Oracle Cloud VMs самі знаєте для чого

Минулого року Oracle анонсував, що деякі з хмарних ресурвів будуть безкоштовними. Настав час скористатися цими ресурсами для наших потреб.

👉 https://dou.ua/goto/7d6y

#DDoS
Forwarded from Bite the Byte
Ми вчора доробили до більш-менш якогось робочого стану сервіс для інформування росіян про те, що їх ЗМІ їм брешуть. Ідея така: якщо в тебе є сайт, на якому бувають відвідувачі з Росії — ти можеш їм спробувати розповісти про те, що відбувається насправді.

Качаєш скріпт собі (щоб запобігти проблемі, коли наш сайт вже заблокований), підключаєш — і всі відвідувачі з Росії бачать величезний чорний попап (раз на годину). Скрипт намагається спочатку показати HTML, який ми хостимо, щоб можна було оновлювати текст, а якщо за 3 секунди не вийшло — то показує вбудовану версію.

На випадок, коли домен заблокований, там є ще кнопка, яка веде на телеграм-канал, де ті самі посилання. Взагалі здається, що якби був канал з інформацією для росіян, можна було б туди вести, але я такого не знаю.

Скрипт доволі простий і швидкий і для всіх інших (окрім росіян) буде непомітний, тож підключайте собі на сайти, і розповсюджуйте знання по знайомих!
Forwarded from DOU
Рекомендації щодо інформаційної безпеки облікових записів та пристроїв

Як ви знаєте, наразі в нас йде війна і не тільки фізично, але й інформаційно. В цей час треба бути пильним та обачним, щоб не допустити ситуацій витоку чутливої інформації або ж не стати жертвою “злому” та, як наслідок, перетворитись у зброю в чужих руках. У статті — прості рекомендації, як захистити свої облікові записи та пристрої від подібних ситуацій.

👉 https://dou.ua/goto/3fxl
The Benefits of Using a YT Audio to MP3 Converter