DOU #tech
10.8K subscribers
1.11K photos
13 videos
1.46K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
iOS дайджест #45: Які зміни принесла WWDC девелоперам

У випуску: NavigationStack SwiftUI, UIKit Additions, фічі iCloud та Passkeys.

👉 https://dou.ua/goto/TALo

#iOS_дайджест #iOS
Як скористатись безкоштовним хостингом Amazon

Богдан Свердлюк, Telecommunications Engineer в Kyivstar, розповів у статті, як увійти на екземпляр EC2 за допомогою ssh-клієнтів PuTTY, Termius та Termux.

👉 https://dou.ua/goto/jkNE

#AWS
Big Data, Machine Learning, Data Science Digest #27: NLLB, великі мовні моделі, Neural Radiance Fields, Recurrent Neural Networks

З вами вже двадцять сьомий випуск апдейтів, які трапилися зі світом Data Science в останні декілька тижнів.

Конкретніше, цього разу ви дізнаєтесь про таке:
🔸 занурення у деталі проекту NLLB від Facebook — багатомовної моделі перекладу на 200 мовах з низьким ресурсом;
🔸 дуже багато матеріалів про Neural Radiance Fields;
🔸 технологія з перетворення голосу померлого близького на цифрового помічника;
🔸 етичні проблеми щодо заміни людських стосунків гуманоїдними роботами;
🔸 пояснення, як працюють рекурентні нейронні мережі;
🔸 роль штучного інтелекту в перепрограмуванні імунітету;
🔸 культура даних у великих підприємствах та багато іншого!

👉 https://dou.ua/goto/fYB5

#DataScience #ML
Привіт!

Чи траплялося з вами таке, щоб ви "пилили" для себе невеликий петпроєкт, а в результаті отримали простий (чи й складний), але класний продукт? Це може бути інструмент, покликаний полегшити вам роботу, корисний калькулятор або ж гра у вебі — загалом, що завгодно.

✍️ Якщо ви готові розповісти нам про це, напишіть, будь ласка, Марії на [email protected] або ж тут, у телеграмі: https://teleg.eu/yourshkiper
🎨 Design digest #15: дизайн на благі цілі, як дизайнеру стати невразливим до рецесії та DALL-E Mini

У новому випуску дизайн-дайджесту ви знайдете найактуальніші та найцікавіші статті, кейс-стаді, продукти та інструменти зі світу дизайну і візуальної комунікації за останній час.

👉 https://dou.ua/goto/hVcm

#UXUIdesign
Зарплати українських PM, HR, DevOps, Data Scientists та інших ІТ-спеціалістів — літо 2022

Попри війну зарплати Site Reliability Engineer продовжують зростати: $4700 (+$450 з грудня 2021-го, +$1700 за останній рік), і вже наблизилися до рівня С-level.

Після зростання у 2021 році сильно зменшилася медіанна зарплата Data Scientists (-$530, до $2300). Медіанні зарплати для DevOps залишились без змін, а у системних адміністраторів зменшилась на $50.

Дивитись інші напрями
👉 https://dou.ua/goto/BjhB
• Google випустила ОС ChromeOS Flex

Після п’яти місяців у беті відбувся офіційний реліз ChromeOS Flex, — йдеться у матеріалі ITC. Це спеціальна оптимізована версія ОС ChromeOS, розроблена для компаній і навчальних закладів та призначена для запуску на старих ПК з Windows і Mac.

Більше — на форумі.
👉 https://dou.ua/goto/1IEy
Вступ до Project Panama. Частина 2. Реалізація варіативних функцій

Денис Макогон — Principal Java Developer та Java Advocate у команді Java Developer Relationships в компанії Oracle.

Сьогодні, айтівець поділився другою статтею з циклу про OpenJDK Project Panama. У матеріалі досліджується реалізація нативних (Clang) варіативних функції в Java за допомогою Foreign Function & Memory API (Project Panama).

👉 https://dou.ua/goto/Y1D3

#Java
😒 Intel планує восени підняти ціни на флагманські продукти, такі як споживчі та серверні процесори, чіпи Wi-Fi і контролери.

Деталі — на форумі.

👉 https://dou.ua/goto/kupk
Нетворкінг у Flutter-додатках — про просте і складне на прикладі Tide. Частина 1: моделі даних з freezed та json_serializable. Про просте

Анна — експертка з мобільної розробки, GDE з Dart та Flutter, досвідчена розробниця мобільних додатків на Flutter.

Більшість додатків, чи то мобільні, чи то веб, чи десктоп, залежать від того чи іншого бекенда. Отже, імплементація комунікації з API є невід’ємною частиною реалізації додатку. У цій серії з шести частин представлені інструменти та підходи, які полегшують розробку комунікації з API у Flutter.

👉 https://dou.ua/goto/ftDA

#Flutter
.NET дайджест #42: воєнний випуск

У випуску: як Microsoft, Amazon та JetBrains допомагають Україні, позиція .NET Foundation та спільноти розробників, міграція до Azure державної ІТ-інфраструктури, анонс .NET 7, співпраця Microsoft та NASA.

👉 https://dou.ua/goto/cKvT

#dotnet_dou_tech
Ruby дайджест #56: Ruby Shield, Garbage Collector Optimization, Ruby Evolution

Тренди в спільноті, релізи, статті й туторіали, інструменти та подкасти — у новому дайджесті.

👉 https://dou.ua/goto/hgEm

#Ruby
Google запускає нову мову програмування Carbon — експериментальну заміну C++

Розчаровані повільною еволюцією C++, інженери Google запустили нову «експериментальну» мову програмування з відкритим вихідним кодом під назвою Carbon.

Carbon буде побудовано на основі сучасних принципів програмування. Компілятор коду Carbon написаний за допомогою LLVM (Low Level Virtual Machine). Також у ньому використовували напрацювання з Clang — компілятора для C, C++, Objective-С й Objective-C++.

Детальніше за посиланням
🗞️ https://dou.ua/goto/nXLq
🐍 Як ефективно працювати з даними та до чого тут Python

Олег Андрус, Python developer у Levi9 в цьому матеріалі з колегами по Levi9 Python Meetup, Анастасією Ляцькою та В’ячеславом Леськів, вирішив розібратися з можливостями Python.

Досвідчені інженери можуть переконатися в правильності вибору мови програмування для проєкту та дізнатися кілька цікавих інсайтів, а початківці — побачити перспективи.

👉 https://dou.ua/goto/ZLmy

#Python
🚘 Як ми за півтора тижня запустили MVP "Волонтер" і що під капотом у сервіса поїздок з українською душею

З перших днів повномасштабної війни буквально по всій країні з’явилася нагальна потреба у швидкій доставці гуманітарної допомоги. Були волонтери, готові взяти на себе цю задачу, та бізнес, що надавав ліки, їжу, паливо тощо. Але потрібно було поєднати перших з другим за допомогою транспорту.

Сергій Гришков, СРО Uklon, розповідає, що це все дуже добре лягало під можливості їх маркетплейсу. Проте стандартних сервісів Uklon виявилося недостатньо, тому він та команда у вкрай стислі терміни розробили повністю новий клас поїздок «Волонтер», що дозволив автоматизувати процес вирішення саме гуманітарних задач.

У цій статті Сергій розповів, якими інструментами вдалося це реалізувати та як був організований увесь процес.

👉 https://dou.ua/goto/DIgT
Час написати бекенд на TypeScript? Що таке T3 Stack

Владислав Шевчук, FullStack-розробник, який вже декілька років працює з React, TypeScript та Laravel. У фронтенд-розробці він часто використовує TS і обожнює типи.

Айтівець вирішив зробити простий сайт, де міг би перевірити зручність нового стеку за вечір чи два. У матеріалі — узагальнення досвіду й реакція на інструмент, не туторіал.

👉 https://dou.ua/goto/9ETY

#TypeScript
Чому ми почали використовувати GraphQL: переваги і декілька практичних порад

Кирило, Java-розробник в компанії Luxoft (DXC), розповів, що у його команді вирішили дотримуватися практик Self-Contained Systems (SCS).

Крім UI-інтеграції SCS, не могли обійтися без інтеграції на бекенд-стороні. У цьому питанні вирішили дотримуватись повністю асинхронної обробки. Для запису та будь-яких інших змін — використовувати Event-based approach, а для читання – GraphQL, мова про який і піде далі.

👉 https://dou.ua/goto/05RF

#GraphQL
• Микола, Solution Architect, Team Leader в компанії EPAM, на своєму YouTube-каналі «Просто про ІТ» опублікував нову відеолекцію про фреймворк Xtext, кастомні DSL-і та самописні рушії для бізнес правил.

Гарного перегляду! 🍿

👉 https://dou.ua/goto/N42e
Navigation 2.0 API у Flutter для web-проєктів

Артур, займається розробкою мобільних додатків у Welltech, розповів у статті про те, як розбирався з Navigation 2.0 API, що там незвичного для мобільного розробника, як заощадити час на старті та вивченні різних варіантів рішень.

Буде особливо корисно для тих, хто хоче спробувати Flutter web або робить мобільний додаток на Flutter і замислюється над портуванням його у web-додаток.

👉 https://dou.ua/goto/jObh

#Flutter
Нетворкінг у Flutter додатках — про просте і складне на прикладі Tide. Частина 2: моделі даних з freezed та json_serializable. Про складне

Анна — експертка з мобільної розробки, GDE з Dart та Flutter, досвідчена розробниця мобільних додатків на Flutter.

Більшість додатків, чи то мобільні, чи то веб, чи десктоп, залежать від того чи іншого бекенда. Отже, імплементація комунікації з API є невід’ємною частиною реалізації додатку. У цій серії з шести частин представлені інструменти та підходи, які полегшують розробку комунікації з API у Flutter додатках.

Буде корисно і цікаво розробникам будь-якого рівня.

👉 https://dou.ua/goto/iYCe

#Flutter
🗓 4 серпня о 19:00 у телеграм-каналі dou_tech поговоримо про супутний стек Python — з чим працювали і що подобається, а що — ні. Спікери поділяться власним досвідом і подискутують про інструменти.

Спікери:
🎙 Оксана Лобко, Python Developer
🎙 Дмитро Голуб, Python Developer

🔴 Трансляція: https://teleg.eu/dou_tech?livestream

Охочі зможуть поставити питання під час стріму, або ж — залишити питання в коментарях в календарі. А краще — долучайтесь до дискусії в ефірі!
The Art of Instagram Captions: Writing Engaging and Authentic Descriptions