DOU #tech
10.8K subscribers
1.12K photos
13 videos
1.46K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
• Микола, Solution Architect, Team Leader в компанії EPAM, на своєму YouTube-каналі «Просто про ІТ» опублікував нову відеолекцію про фреймворк Xtext, кастомні DSL-і та самописні рушії для бізнес правил.

Гарного перегляду! 🍿

👉 https://dou.ua/goto/N42e
Navigation 2.0 API у Flutter для web-проєктів

Артур, займається розробкою мобільних додатків у Welltech, розповів у статті про те, як розбирався з Navigation 2.0 API, що там незвичного для мобільного розробника, як заощадити час на старті та вивченні різних варіантів рішень.

Буде особливо корисно для тих, хто хоче спробувати Flutter web або робить мобільний додаток на Flutter і замислюється над портуванням його у web-додаток.

👉 https://dou.ua/goto/jObh

#Flutter
Нетворкінг у Flutter додатках — про просте і складне на прикладі Tide. Частина 2: моделі даних з freezed та json_serializable. Про складне

Анна — експертка з мобільної розробки, GDE з Dart та Flutter, досвідчена розробниця мобільних додатків на Flutter.

Більшість додатків, чи то мобільні, чи то веб, чи десктоп, залежать від того чи іншого бекенда. Отже, імплементація комунікації з API є невід’ємною частиною реалізації додатку. У цій серії з шести частин представлені інструменти та підходи, які полегшують розробку комунікації з API у Flutter додатках.

Буде корисно і цікаво розробникам будь-якого рівня.

👉 https://dou.ua/goto/iYCe

#Flutter
🗓 4 серпня о 19:00 у телеграм-каналі dou_tech поговоримо про супутний стек Python — з чим працювали і що подобається, а що — ні. Спікери поділяться власним досвідом і подискутують про інструменти.

Спікери:
🎙 Оксана Лобко, Python Developer
🎙 Дмитро Голуб, Python Developer

🔴 Трансляція: https://teleg.eu/dou_tech?livestream

Охочі зможуть поставити питання під час стріму, або ж — залишити питання в коментарях в календарі. А краще — долучайтесь до дискусії в ефірі!
Тест-дизайн у Back-end тестуванні: досвід розробників Wirex R&D

Дмитро Скрипка — відповідає за Back-end тестування у Wirex.

У матеріалі — айтівець розглянув деякі з поширених технік тест-дизайну на прикладі, в якому робить акцент на речах, на які варто звертати увагу на етапі проєктування тест-стратегії.

👉 https://dou.ua/goto/5hH2

#QA
Forwarded from DOU
👩‍💻👨‍💻 — це ми готуємо велику добірку ІТ-подкастів на DOU

Але без вас нам не впоратися 🙌

🎙 Якщо ви хочете додати свій подкаст — заповніть форму. Якщо він буде відповідати тематиці — ми обов’язково його додамо в добірку.

🎧 А якщо у вас немає подкасту, але ви хотіли б долучитися до створення переліку — залиште назву/лінк на вашого фаворита або фаворитів в коментарях до топіку на форумі.

👉 https://dou.ua/goto/mLrG
Вступ до Project Loom. Частина 2: Continuations

Модель реалізації серверних застосунків thread-per-request, що базується на платформенних потоках, має один великий недолік — потік, в якому виконується задача, повністю резервується під ії виконання (від моменту отримання запиту до фактичного надання відповіді). Ситуація із віртуальними потоками концептуально інша.

Розглянемо, як Java-контінуації дозволяють призупиняти та продовжувати виконання байткоду з моменту блокуючого виклику.

👉 https://dou.ua/goto/clel

#java
Нетворкінг у Flutter-додатках — про просте і складне на прикладі Tide. Частина 3: HTTP клієнт та перехоплювачі запитів з dio. Про просте

Анна — експертка з мобільної розробки, GDE з Dart та Flutter, досвідчена розробниця мобільних додатків на Flutter.

Більшість додатків, чи то мобільні, чи то веб, чи десктоп, залежать від того чи іншого бекенда. Отже, імплементація комунікації з API є невід’ємною частиною реалізації додатку. У цій серії з шести частин представлені інструменти та підходи, які полегшують розробку комунікації з API у Flutter додатках.

👉 https://dou.ua/goto/kfcO

#Flutter
Денис, Golang Developer, вирішив розповісти на форумі чому перейшов на Golang.

👉 https://dou.ua/goto/TZk4

P.S. Айтівець обіцяє щодня писати щось цікаве для форумчан 👀
Порівнюємо продуктивність MongoDB та Cosmos DB в Azure

Юрій Івон — співпрацює з компанією EPAM як Senior Solution Architect. Багато проєктів зараз обирають Cosmos DB як базу даних, але не завжди цей вибір добре вмотивований.

Айтівцю багато доводилося працювати з цією технологією і він вирішив поділитись деяким досвідом, а саме показати, яку продуктивність можна очікувати від різних варіантів Cosmos DB і чи завжди вона виграє у звичайної MongoDB.

👉 https://dou.ua/goto/G5cU

#DB
Як ми додали українську мову в офіційну документацію Python

Дмитру і команді вдалося додати українську мову в офіційну документацію мови програмування Python. Детальніше — у статті.

Українізація — на часі!

👉 https://dou.ua/goto/RWph

#Python
Нетворкінг у Flutter додатках — про просте і складне на прикладі Tide. Частина 4: HTTP клієнт та перехоплювачі запитів з dio. Про складне

Продовжуємо серію матеріалів про Flutter. Частини 3 і 4 цієї серії присвячені налаштуванню HTTP клієнта, який використовується для завантаження даних з бекенду. Ця частина має на меті показати більш просунуті налаштування об’єкта dio.

👉 https://dou.ua/goto/aQw3

#Flutter
• Микола, Solution Architect, Team Leader в компанії EPAM, на своєму YouTube-каналі «Просто про ІТ» опублікував третю частину серій відеолекцій про фреймворк Xtext, кастомні DSL-і та самописні рушії для бізнес правил.

Гарного перегляду! 🍿

👉 https://dou.ua/goto/TsGX
Контейнеризуємо MS SQL у парі з SQL Server Data Tools (SSDT)

Степан Чубанян, Senior Software Engineer (.NET), а також захоплюється всілякими DevOps-практиками, буде контейнеризувати базу даних SQL.

Ця стаття буде цікава .NET розробникам (або тим, хто використовує MS SQL) та, можливо, трошечки девопсам.

👉 https://dou.ua/goto/5flh

#SQL
🧐 GitLab планує видалити неактивні проєкти у безкоштовних облікових записах

Таким чином комапанія сподівається заощадити чверть витрат на хостинг. Політика має набути чинності у вересні 2022 року.

Розповідайте на форумі, що думаєте про нововведення?

👉 https://dou.ua/goto/PDaq
Нативний GraphQL С# клієнт — ZeroQL

Сьогодні GraphQL стає все більш популярною технологією для створення вебсервера. Проте С# не має “нативного” клієнту, який би дозволив з ним працювати.

Зустрічайте ZeroQL! Це GraphQL клієнт для C#, що має Linq-like інтерфейс та чудову швидкодію, що практично еквівалентна до простого HTTP-виклику.

👉 https://dou.ua/goto/B7mG

#GraphQL
Live stream started
🔴 В етері @dou_tech, войсчат, в якому обговорюємо супутний стек Python — з чим працювали і що подобається, а що — ні. Спікери поділяться власним досвідом і подискутують про інструменти.

🎙 Спікери:
Оксана Лобко, Python Developer
Дмитро Голуб, Python Developer

Приєднуйтеся, кому цікаво: https://teleg.eu/dou_tech?livestream
Live stream finished (1 hour)
🎉 Вітаємо переможців липня #ПишуНаDOU — нашої програми для авторів! Їх визначали ваші вподобайки під статтями та Редакція DOU.

🟡 Технічні статті
Метапрограмування на Typescript, або як декоратори допомагають у вирішенні повсякденних задач, автор Viktor Moroz — 24 вподобання

Navigation 2.0 API у Flutter для web-проєктів, автор Artur Antonyan — 23 вподобання

Чому ми почали використовувати GraphQL: переваги і декілька практичних порад, автор Кирилл Стариков — вибір редакції

Беріть участь у програмі — наступного місяця переможцем можете бути ВИ!😉
Нетворкінг у Flutter додатках — про просте і складне на прикладі Tide. Частина 5: REST API запити з retrofit. Про просте

У цій серії з шести частин представлені інструменти та підходи, які полегшують розробку комунікації з API у Flutter додатках.

Ця частина має на меті показати базове використання пакета retrofit. Наприкінці цієї частини API виклик до Marvel Comic API з попередньої частини буде повторно імплементовано з використанням згенерованого коду.

👉 https://dou.ua/goto/CVf8

#Flutter
The Ultimate Guide to Using Insta Video Downloader