Netpeak Bulgaria
602 subscribers
28 photos
7 videos
416 links
Трендове в дигиталния маркетинг, SEO, Google & Facebook Ads, CRM маркетинг, performance маркетинг и уеб анализ, без вода.

За въпроси пиши на @JayNetpeak https://netpeak.bg/

Реклама не продаваме.
Download Telegram
​​🚦 Джон Мюлер разкри важен нюанс при работата с Core Web Vitals по време на SEO office-hours, който трябва да се вземе предвид при анализ на скоростта на страницата.

🚁 Google измерва скоростта на зареждане на група страници, а не всяка поотделно. Когато Google намери нов URL адрес, който е част от група, ще се използват съществуващите данни за групата като цяло.

Да приемем, че страницата има 20 service страници с URL адреси:

/service/cleaning/service1
/service/cleaning/service2
etc.

🧾 Повечето от тях, да кажем 15 на брой, имат много бавна скорост на работа и не спазват препоръките за LCP, FID и CLS. Дори да има 5 страници, които са идеални - на теория, те ще се класират по-зле поради факта, че са в група с бавна скорост на работа. ⚖️
Какво трябва да направите за вътрешната оптимизация на уебсайта? ⚡️

Подготвихме един прост, но полезен контролен списък за самопроверка на сайта. Това са всички задължителни стъпки преди стартирането на нов продукт.

Задължителен чек-лист:

1. 🗺 Карта на сайта. Големи проекти без карти - абсурд. Препоръчва се да настроите карта за автоматично актуализиране, където ще бъдат записани всички новодобавени URL адреси.

2. Грешки 404. При получаване на грешка 404 означава, че страницата не може бъде намерена и не е открито съдържанието, което е присъствало на нея. Google не индексира страници 404 и затова е препоръчително да бъдат проследявани подобен тип грешки. Най-добрият статус код, който може да връща една страница е 200OK

3. 🤖 Проверка на robots.txt. Това се прави в панела на Google Seach Console. Можете също да проверите всички страници, дали са отворени или затворенни за обхождане от ботовете.

4. 👀 Огледален сайт. Сайтът трябва да има само един адрес. Дублирането от "www" може да е лошо за вашия основен домейн.

5. ⚙️ Индексиране. Погледнете резултатите от индексираните страници през различни търсачки. Ако разликата е значителна, тогава има проблем. Първо проверете за важните страници в индекса.

Пример: site:serpstat.com

6. 👯‍♂️Технически дублирания. За да предотвратите дублиране на съдържание и канибализация на страници, използвайте атрибута rel=canonical, чрез който да означите основната и оригинална страница на конкретното съдържание.

7. 👩‍👦Съхранение на копие на страницата. Проверете видимостта на текста в запазеното копие, навигационните връзки и всички елементи, които не се показват на потребителя.

8. 🦾 Микроформати. Важно е да проверите коректността на форматите на всички страници от различен тип - микроформатът «schema» дава подробна информация за сайта и влияе върху CTR.

9. 📲 Мобилна версия. Адаптацията за мобилни устройства е задължителна. Проверете всички страници ръчно от вашия смартфон, дори направете тест използвайки различни операционни системи.

10. 💈 Human-Understandable URL (CNC) и Search Engine Friendly URL (SEF URL) адресът не трябва да бъде повече от 100 знака, важно е да няма долни черти, кавички и интервали, а всички знаци да са само с малки букви.

11. Верига от редиректи. Най-често използваните са постоянни и временни пренасочвания (301 и 302 редиректи).

12. 🚀 Скорост на зареждане. Стремете се към 200ms. За да проверите каква е вашата, използвайте специални инструменти за целта (инструмент 1, инструмент 2, инструмент 3).

🙌🙌🙌
Forwarded from B4B: Business 4 Business (Gennadiy Vorobyov Genrih)

Conversion Rate Optimization, UX, Marketing Automation

Имам оферта-трепач за всеки малък и среден бизнес.

Този вторник стартирах курса в Softuni Digital за оптимизация за конверсии. Събрахме се група 154 курсисти. Искам този курс да мине максимално практично и имаме нужда от реални сайтове на бизнеси, които ще анализираме, ще даваме препоръки откъм UX, ползваемост и ефективност на текущи маркетинг активности.

Това е много добра възможност за един малък и среден бизнес да получи много безплатни съвети в диджитала, да подобри сайта си, онлайн присъствието и да вдигне продажбите.

Ако искате да получите всичко това, е нужно само да ми изпратите информация за сайта ви в коментар към този пост или на имейл [email protected] с тема "Сайт за CRO курса / иметонадомейна".
Какви сайтове са подходящи:
– B2B/B2C услуги в България и чужбина
– Travel
– Ecommerce в България и чужбина
– както и всеки друг сайт на малък и среден бизнес
– да има поне един месец история в Google Analytics, до който да имаме достъп

Ще работим по вашите сайтове в затворена група, а вие ще получавате съветите по време и след курса.
​​🔩 Видове SEO 🔩

On-Page Technical SEO
е техническа оптимизация, която не е свързана със съдържание. Например оптимизация на скоростта на сайта, настройка на HTTP хедъри, имплементиране на Canonical URL и други.

On-page Content SEO - оптимизация на съдържанието на страницата. Например оптимизация на изображения, SEO текстове и мета данни.

Off-page SEO - външна оптимизация. Действия за повишаване на линковете на сайта от други висококачествени източници в интернет. Включва изграждане на връзки (виж "Link Building" по-надолу, бел.ред.), цитати (виж “Citation Building” по-надолу) и и споменаване в социални медии.

White hat SEO / Ethical SEO - оптимизация на сайтове, която не нарушава правилата на търсещите машини.

Black Hat SEO е използване на забранени техники за оптимизация на уебсайт, които нарушават правилата на търсещите машини.

Local SEO (Локално SEO) - оптимизация на онлайн присъствието на физически обекти, за да излизат и да се класират при заявки за търсене. В България, най-използваната платформа за Local SEO е Google My Business.

🔫 Тези и още от най-важните термини с водещо значение в SEO, които всеки уважаващ себе си специалист трябва да знае, вижте тук 🤘https://netpeak.me/05rVbP
​​🧗‍♀️Google обяви разработването на MUM - новата си технология за обработка на сложни заявки за търсене

На конференцията на Google I/O 2021 бизнес ръководителят на услугата за търсене в компанията - Прабхакар Рагхаван представи нова технология MUM (Multitask Unified Model), която ще помогне на Google да отговори на сложни заявки за търсене и да претвори търсенето по-скоро във вид на естествена комуникация.

Новата технология е много по-мощна от BERT (1000 пъти) и е в състояние да изпълнява множество задачи едновременно, за да предостави на потребителите важната информация.

Какви са особеностите на MUM

Една от основните отличителни характеристики на MUM е изпълнението на много задачи 👀. Моделът е обучен на 75 езика и за изпълнение на няколко задачи едновременно (разбиране на различни форми на информация като изображения, текст и видео). Това му позволява да придобие по-пълно разбиране на информацията и света в мащаб, както се казва в блога на Google.

Как работи MUM

За демонстрацията Рагхаван използва следния въпрос:„ Аз изкачих планината Адамс (Mount Adams), а следващата есен искам да изкача и Фуджи. Какво по-различно да направя, за да се подготвя?“ При симулирано търсене с помощта на MUM, Google успява да подчертае разликите и приликите между двете планини и да покаже статии, за да помогне да се намери подходящото оборудване за преход на планината Фуджи.

Тъй като MUM е мултимодален, той може също да разпознава изображения и видеоклипове (в допълнение към текста): „Представете си, че снимате туристическите си обувки и питате: "Мога ли да ги използвам за изкачване на планината Фуджи?" - казва Рагхаван, - "MUM ще може да разбере съдържанието на изображението и целта на вашата заявка." В този хипотетичен сценарий MUM ще каже на потребителя дали неговото оборудване е подходящо и ще го насочи към списък с препоръчано оборудване.

📝 P.S. В момента Google тества вътрешно MUM. Все още не е обявена датата на публичното стартиране.

Анонсът в блога Google 👉 https://blog.google/products/search/introducing-mum/
​​Някои хора в маркетинговите среди смятат, че имейл маркетингът залязва, а други, че е почти умрял. Е, статистиките и фактите показват друго - напротив той е жив и се развива.

Днес имейл маркетингът продължава да бъде ключов инструмент при изпълнението на маркетингови и бизнес стратегии в различни сфери на индустрията и бизнеса. В резултат на това при развиващите се компании ключов е моментът при избора на доставчик на имейл маркетинг услуга (ESP), който ще бъде важна част от маркетинговия инструментариум на бизнес организацията.

Имейл маркетинга си остава бърз и ефективен начин да ангажираш и превръщаш потенциални потребители в лоялни клиенти. Освен това е изключително рентабилен - проучванията показват възвръщаемост на инвестициите (ROI) до 4,000%!

Платформите за имейл маркетинг оптимизират целия процес и всички бизнес цели, свързани с този онлайн инструмент. Те имат широк спектър от функционалности, отговарящи на платформата, която сте избрали:

📧 автоматизации;

📥 абониране за имейл бюлетин;

📤 Push съобщения;

📭 мониторинг;

🧾 различни видове кампании;

📮интеграция с други онлайн платформи;

📊анализ на резултатите.

Днес имейл маркетинг платформите продължават да бъдат важен и неразделен инструмент за всеки бизнес (малък, среден или голям) във всяка индустрия.

Вземайки предвид всички предимства и недостатъци на водещите имейл маркетинг платформи през 2021, бихте могли да прецените от коя от тях можете да се възползвате за вашата компания и конкретните си бизнес цели. 📋

Кои са най-използваните имейл маркетинг платформи през 2021 година и всичко най-важно за всяка една 👉 вижте тук.
💣 Google Core Update юни 2021 г.

Вчера, 2 юни, Google обяви старта на актуализацията June Core Update.

Тази актуализация ще бъде специална, тъй като е разделена на две части. Втората част ще бъде пусната през юли, тъй като някои от подобренията все още не са напълно завършени и поради това от компанията решиха да разделят update-a на две. 🌡

Сега чакаме...

🗝 Повече информация за Core Update в блога на Google.
​​🎡 Google Ads актуализира функционалността си за "интелигентно офериране"/ Smart Bidding 🤓

Сега ще бъде по-лесно да управлявате сезонните корекции и настройки, да прогнозирате ефективността и да прилагате различни стратегии.

И по-конкретно ще можете да:

🎢 Получавате повече статистика с водещи сигнали за целева ROAS и постигане на максимална стойност на конверсиите.

🏜 Прилагате сезонни корекции на ниво мениджър профил. Макар че при тези стратегии сезонността вече е взета под внимание, възможно е да съществуват ключови моменти, когато очаквате значителни промени в процента реализации, например по време на разпродажби или лансиране на продукти.

🤹‍♀️ Внедрите офериране за постигане на максимална стойност на реализациите с препоръки.

🎪 Прогнозирате ефективността със симулатори за целеви дял на импресиите

Повече 👉 тук.
​​🎯 Таргетиране при органични публикации във Facebook? Как пък не... но, всъщност, ДА!

Facebook много отдавна дава възможност да се насочват рекламите към желаната от бизнеса аудитория спрямо различни критерии. От 2015 година това е възможно и при публикуването на постове, но най-важното е, че е напълно безплатно. 💸

Интересен факт, който вероятно малко хора знаят е, че опцията е премахната от “Публикации на страницата” и трябва да бъде включена ръчно.

Как се прави? Тук 🎳 https://netpeak.me/5oY73B
📊 Ahrefs добави интеграция на данни от Google Search Console

⭐️ Вече можете да проследявате данните от отчета си за ефективността (импресии, кликове, CTR, средна позиция) от Google Search Console в таблото за управление на Ahrefs.

Как да настроитеОтидете в раздела Проекти/Projects и кликнете върху раздела за ефективност на GSC - скриншот.

Преди това трябва да свържете акаунта в Google към проекта и да разрешите достъп до данните в Search Console. За да направите това, кликнете върху „Свързване на акаунт в Google“ и следвайте инструкциите, за да завършите интеграцията.

След свързване на профила в Google данните за последните 16 месеца се импортират, ако са налични в Google Search Console.

👾 Ahrefs на свой ред започва да съхранява информация, докато акаунтът в GSC е свързан с услугата и в бъдеще можете да имате достъп до данни за по-дълъг период от време.

⚠️ Тези данни никога няма да се показват в Ahrefs на никой друг.

Прочетете повече в Ahrefs Help 👉 https://netpeak.me/Xa7zkw
​​📆 Event 📆

Digital 4 Varna превръща Морската столица в дигитална
🌊

Третото издание на Конференцията за Дигитален маркетинг и SEO - Digital 4 Varna ще се проведе във Варна през последния уикенд на месец юни под надслов “Digital4Varna 2021: SEO & Content Marketing Event "Новите предизвикателства"

На 26 и 27.06 в морската столица ще се говори за успешни практики в онлайн маркетинга, оптимизацията, съдържанието и развитието на брандовете в дигиталната среда. Над 30 лектори от България и чужбина ще разискват казуси и ще споделят полезно know-how с аудиторията, а публиката ще има възможността за пръв път във Варна да види водещите специалисти на живо.

Николай Галинов, Head of SEO в Netpeak, ще открие конференцията с всичко по темата за "SEO техника за вътрешно налинкване", като ще сподели опита на Netpeak в областта, полезни съвети и хакове.

‼️ Промокод за 10% отстъпка 👉 тук.
Статистика за цената за клик в Google Ads и Facebook Ads в България през 2020 👨‍💻

📈 Годишна статистика за цената на клик от основните рекламни канали, ниши и устройства. Всички данни за проучването са получени благодарение на статистика от проекти, по които работим в Netpeak, като в анализа е включена цената на клик от началото до края на 2020, на база анализирани 57 рекламни акаунта. 📊

В кои сектори забелязваме най-ниска цена и при кои най-висока според типа устройство и региона 👉 подробна разбивка и статистика.

Статистиката е извадена на база типове устройства, които потребителите използват:

• компютри;
• устройства за streaming на TV екрани;
• мобилни устройства с пълнофункционални браузъри;
• таблети с пълнофункционални браузъри;
• други.

Като основни фактори, определящи цената на един клик, могат да се посочат:

• индекс на качеството;
• конкуренция по теми;
• сезонност;
• качество и характеристики на сайта;
• други.

Nota bene: Предоставените в проучването данни могат да се различават значително от данните във вашите акаунти.

Вижте повече тук 🤙 https://netpeak.me/j8q4YQ
​​🛠 Преглед на предимствата на услугата Clarity на Microsoft

Преглед на предимствата на инструмента за анализ на Clarity с примери за употреба.

Clarity е усъвършенстван и безплатен инструмент за анализ на поведението от Microsoft, който ви помага да разберете как потребителите взаимодействат с вашия сайт.

Данните за потребителския опит на сайта идват от три взаимосвързани раздела: Dashboard, Recording и Heatmaps.

Какви са предимствата му

🔸Без ограничения:

👍 в броя на анализираните страници;

👍 в броя на сайтовете на акаунт;

👍 в броя на сесиите и потребителите.

🔸Лесен за инсталиране;

🔸Анализът на данни започва веднага след инсталирането;

🔸Анализът включва алгоритми за изкуствен интелект и машинно обучение.

За какво може да се използва

🔹Откриване на неработещи бутони;

🔹Търсене на страници, които не са оптимизирани за мобилни устройства;

🔹Определяне на невидими елементи на страницата;

🔹Определяне на оптималната дължина на страницата;

🔹Идентифициране на проблеми, когато потребителите посещават сайта на определени операционни системи и браузъри;

🔹Откриване на грешки в JavaScript и др.

Повече информация за самия инструмент можете да намерите тук.
​​Помните ли Част I на статията ни ръководство за малкия бизнес: как се настройва кампания в Мрежата за търсене?

Дойде време за Part II, в която подробно описваме останалата част от стъпките след импортирането на цели в Google Ads, за да стигнем най-накрая до същинската част:

🌀създаване на Search кампания;
🌀основни настройки на кампанията;
🌀подбор на регион за промотиране;
🌀задаване на бюджет;
🌀планиране на график за показване на рекламите;
🌀подбор и добавяне на рекламни разширения;
🌀добавяне на ключови думи;
🌀избор на ключови думи;
🌀добавяне на реклами;
🌀добавяне на отрицателни ключови думи;
🌀анализ и оптимизиране.

Как се прави всичко това - с нагледни примери тук.
​​💈Facebook Conversions API - всичко, което маркетолозите трябва да знаят 💈

В отговор на IOS 14 актуализацията на Apple, FB стартира FB Conversions API, за да даде на рекламодателите нов, private начин за проследяване на рекламните данни.

Event/Събитие
Едно събитие е действие, предприето от потребител, коeто генерира данни, като кликване върху реклама във Facebook или извършване на покупка.

API
Интерфейсът за програмиране на приложения (API) е инструмент, който позволява две програми да споделят данни помежду си. В контекста на Facebook Conversions API, това позволява конверсиите във вашия уеб сайт да бъдат репортвани чрез FB.

Browser-side tracking/Проследяване на браузъра
Проследяването на браузъра е метод за събиране на данни, който проследява данните от уеб браузъра на потребителя. Тези данни включват демографска информация като страната на потребителя. Понякога проследяването на браузъра (browse-side) се нарича проследяване на клиента (client-side).

Server-side tracking/Проследяване на страничните сървъри
Проследяването на сървъра събира потребителски данни от края на сървъра. Това включва данни като времето, което потребителя е прекарал на уеб страницата или кои продукти е добавил към своята количка.

Apple IOS 14 актуализацията се състои в две ключови неща:

💡Дава на потребителите на iOS 14 възможността да изключват проследяването на браузъра.
💡Ограничава данните, които рекламодателите могат да събират от потребителите на IOS 14.

FB Conversions API свързва уебсайта ви с вашите FB реклами. Когато потребителят кликне върху една от рекламите Ви, Facebook генерира уникално ID за този потребител.

Тъй като потребителите се “местят” в различни страници във вашия сайт, FB проследява техните движения и изпраща тези данни на вас.

Това означава, че все още можете да събирате данни за вашите FB реклами, докато идентичността и поверителността на клиента ви са защитени с уникално ID.

Facebook Pixel изпраща тази информация до вас в Event мениджъра. Pixel може да звучи същото като Conversions API (CAPI), но има две критични разлики между двата инструмента:

Facebook събира данни през пиксела, докато вие събирате данни чрез CAPI. Пикселът използва browser-side tracking, докато CAPI използва server-side tracking

Плюсове на Facebook Pixel:
идентифицира Facebook потребителите по техния профил
дава подробна демография на потребителите
дава информация за посетителите на уебсайта ви
проследява успеха на рекламите ви

Минуси на Facebook Pixel:

aктуализацията на iOS 14 предотвратява проследяването на някои данни от пикселите;
много ad блокери блокират пиксела от събиране на данни;
понякога предоставя неточни данни (заради VPN, ad блокери и privacy софтуери).

Facebook CAPI плюсове:
той отбелязва потребителите с уникален идентификатор, за да защити поверителността им;
Това дава на рекламодателите ясна представа за тяхната фуния за продажби;
не разчита на бисквитки;
проследява успеха на рекламата ви;
много е точен (тъй като не разчита на данни за трети страни от Facebook);
работи офлайн и онлайн.

Facebook CAPI минуси:

Няма да ви позволи да идентифицирате Facebook потребителите си.
Трябва да верифицирате домейна си, за да работи.

🔰 За финал: трябва да използвате Facebook Pixel и Facebook Conversions API заедно - тъй като и двете имат своите уникални ползи.

Как да настроите Facebook Conversions API в 7 стъпки.
​​Какви са основните разлики между Google Analytics 4 (GA4) и Universal Analytics (UA)?

Warning🚸 GA4 не е ъпдейт на Universal Analytics.

Какво всъщност е GA4?

Това е изцяло нова версия на Analytics, която се базира на event-driven model (модел, базиран на събития) и идва с различен набор от доклади.

Освен разликите в интерфейса на двете платформи, съществени разлики отчитаме и при:

📈 Различен модел на измерване - модел, базиран на събития и параметри при GA4, модел базиран на сесии и показани страници (Sessions & Pageviews) в UA.

📈 Разлика в проследяването (measurement ID vs. tracking ID)

📈 Разлика между View и Data streams

📈 Събитията се проследяват по различен начин в GA4 и в UA.

📈 Мултиканални фунии (за съжаление, тази функция не съществува в GA4 - един голям минус)

📈 Персонализирани величини (Custom dimensions) - създават се по различен начин

📈 Персонализирани метрики (Custom metrics) - създават се по различен начин

📈Ангажираност на потребители (Engagement metrics) в GA4 за сметка на метриката ‘bounce rate’

📈 Допълнителни доклади в GA4

Но... основният въпрос, който изниква тук е - да преминем ли към GA4 или не

За да ви улесним в решението, предлагаме ви да видите повече тук.
​​Вчера ви разказахме какви са основните разлики между Google Analytics (Universal Analytics) и Google Analytics 4. 📈📊📉

📖 Днес ще наблегнем на класическата версия на Google Analytics - тя разполага с голям брой стандартни отчети, които могат да предоставят полезна информация за сайта. Но... предлага и опцията за създаване на персонализирани отчети. Те помагат да се намали излишната информация и да се съсредоточим върху данните, които са най-важни за нашите маркетингови цели.

Защо?🔖
Само бизнеси, които анализират внимателно данните за своето онлайн представяне, могат да придобият повече клиенти, по-бързо, да се развият и да бъдат по-печеливши.

Въпрос
Как да използвате най-добре данните от Google Analytics без да губите време?

Отговор 💬
С персонализирани отчети/Custom reports.

И, по-конкретно, ще изясним:
🧾 Какво е персонализиран отчет в Google Analytics?
🧾 Какво трябва да съдържа един персонализиран отчет?
🧾 Как се създава персонализиран отчет?
🧾 Tips and Tricks.
🧾 Редакция на предефинирани стандартни отчети.
🧾 Google Analytics Solution Gallery.

Няколко примерни отчета, които създадохме вижте тук.
📨 Google Spam Update

Вчера Google обяви още една актуализация за търсенето, която поражда известна несигурност и колебание - актуализация на спам.

Google заяви, че следващата седмица отново ще стартира актуализация на спам и ще информира, когато тази актуализация започне и приключи. Тези актуализации са еднодневни и не траят повече от няколко дни, както обикновено се случва с основните актуализации на Google.

Google горещо препоръчва да се обърне голямо внимание на специфичните Quality Guidelines, свързани с някои нелегални практики, които могат да доведат до това сайта да бъде изцяло премахнат от индекса на Google или да бъде засегнат от алгоритмично или ръчно действие против спам. Ако сайтът е бил засегнат от спам, той може дори да спре да се появява в search резултатите в www.Google.com или в партньорските сайтове на Google.

Източник 👉 тук.

Основни препоръки от Google 👉 https://netpeak.me/RLpeXR
​​📧 "Еmail бюлетините са отживелица". Да, но не точно. 📧

Истината е че email маркетингът работи изключително успешно, стига да знаете как правилно да се възползвате от него. За постигането на тази цел, разбира се, трябва да се спазват определени правила, свързани със създаването и менажирането на имейл маркетинг кампании.

Често срещани грешки възникват при:

📮неправилно таргетиране на аудиторията

📮 регулярността на изпращане - твърде честото изпращане на имейл кампании никога не е здравословно, а изпращането на кампании през дълги периоди от време още по-малко 💣 така рискувате потребителите дори да забравят за вас и да се чудят защо получават тези имейли.

📮недостатъчно добре обмислени, планирани и издържани откъм съдържание бюлетини водят най-често до отписване и дори блокиране на подателя.

📮стилистическите/правописни грешки и лошият дизайн изобщо не са за подценяване

Всички компоненти на един бюлетин трябва да са в симбиоза помежду си, така че да водят до търсените резултати ▶️ увеличаване на продажбите и нарастване на лоялността на потребителите, получаващи бюлетина.

Нерелевантното съдържание често попада в папка „Спам“, а пощенските платформи (gmail, ABV и др.) наказват подателите.

Затова е добре да направим щателен анализ на всички аспекти и да се погрижим основните компоненти на имейл маркетинг стратегията да са налице:

✔️ залагане на KPIs;
✔️ съставяне на бюджет;
✔️ подробни характеристики за сегментите на аудиторията;
✔️ информация относно сценария на кампанията;
✔️ списък със задачи за решаване.

Цялостно картинката по етапи придобива следния вид:

📥 изготвяне на първичен одит на базата и кампаниите, с които вече разполагаме;
📥 откриване на правилната аудиторията за нашия бъдещ имейл-бюлетин;
📥 сегментация на вече изчистената база с потребители;
📥 анализ на конкурентите;
📥 създаване на стратегията въз основа на събраната информация;
📥 внедряване на стратегията;
📥 A/B тестове;
📥 анализ на ефективността;

Всички тези стъпки описани най-подробно ще намерите 🔺тук.🔺
🔍 Google тества функционалност за търсене с помощта на филтри

Google тества нов набор от функционални спецификации за търсене, които ще позволяват да се филтрира по марка или магазин, през който потребителят иска да филтрира резултатите.

По този начин, търсенето на камуфлажна раница ще има спецификация за цвят, размер и тип, и също така ще позволява да филтрирате по резултати за магазините, в които в налична.

Как работиПри натискане на филтъра към заявката за търсене, просто се добавя необходимата част.

Как изглеждаСкриншот от Twitter с пример.

P.S. Нещо подобно се появи в Google My Business - подробности тук.
The Art of Tweeting: Crafting Engaging and Shareable Content on Twitter