Каква друга грешка се допуска често според мен и се хвърлят много усилия в грешна посока.

Ние, като оптимизатори, имаме много по-лека задача, отколкото има Гугъл, който трябва да намери работещи алгоритми, за да класира милиони конкуриращи се документи в приемлив за ползвателите вид.

Пред нас задачата е проста - ние имаме 10 конкурента, с които да се справим и да намерим благодарение на какво те са преди нас по интересните за нас потребителски запитвания.

От горното нас не ни интересуват всичките научни изследвания на Google как да си реши той неговите задачи. Ние трябва с минимални разходи да реализираме максимален профит и да се разправим с конкуриращите ни страници докъдето и ако ни стигнат силите. От там нататък с ривърс инженеринг търсим техните силни страни и дали и как ще можем да ги победим в тях.

Много средно напреднали SEO-та в търсене на решение на тази задача се хвърлят да изследват всички гугълски патенти, да търсят някакви Свещени Граали от нашумели имена, които да им дадат оня фактор, който да ги изстреля в топа. След време ще достигнат до илюстрацията долу - добри познания върху базовото SEO и умения да анализираш силните страни на конкурента си, за да си направиш сметката дали ще ти стигнат силите да се справиш с него, отличен сайт, който да е по-добър от тези, с които тръгваш да се бориш и от там нататък възможно най-много добри външни връзки, с правилните за теб анкъри, като гледаш да снижиш до минимум опасните връзки, които могат да ти навредят.

Теоретичните изследователи на Google са лоши практици. Сигурен съм, че най-известните теоретици на Google ще се провалят с трясък във всяка по-трудна SEO ниша. Там работи планомерното, добре организирано като процеси, базово SEO.

Дискусия https://www.facebook.com/groups/seopraktika/permalink/894500541491154/
The Psychology of TikTok Duets: Analyzing Collaborative Content