Forwarded from SPEKA
​​Чому Microsoft зараз коштує дорожче за Apple. Колонка Олександра Краковецького

Наприкінці жовтня компанія Microsoft випередила за ринковою капіталізацією Apple, яка останніми роками рідко поступається першою сходинкою. На ранок 8 листопада Microsoft коштує $2,52 трлн, Apple — $2,48 трлн. CEO DevRain Олександр Краковецький розповідає, чому це сталося саме зараз і чому ці компанії взагалі не варто порівнювати

Попри те що мене справедливо можна назвати фаном Microsoft, свого часу я був одним із перших iOS-розробників в Україні і світі і вже понад 10 років активно користуюся гаджетами від Apple — iPad, iPhone, MacBook тощо. Крім того, одним із основних напрямів компанії DevRain є розробка на Xamarin під iOS та Android.

Тому я активно стежу за життям як Microsoft, так і Apple, і дуже не люблю, коли порівнюють ці дві компанії, оскільки спільного у них майже нічого немає. Microsoft — це софтверна B2B-компанія, що заробляє на сервісах і технологіях для бізнесу. Apple — B2C-компанія, яка продає девайси кінцевим користувачам. Усі маркетплейси, програмні продукти Music, TV, iCloud існують лише для того, щоб продавати якомога більше девайсів. Microsoft та Apple не є прямими конкурентами, оскільки revenue streams у них абсолютно різні.

Apple — це емоції і бренд, якому приділяють дуже багато уваги. У стрічці SPEKA слово Apple зустрічається набагато частіше, ніж слово Microsoft. При цьому розробки Microsoft використовують чи не всі компанії зі списку Fortune 500. На продуктах Microsoft написано безліч застосунків, сайтів, і навіть Apple використовує деякі продукти та сервіси Microsoft або принаймні використовувала раніше. ЗМІ полюбляють писати про Apple у позитивній тональності, водночас про Microsoft зазвичай розповідають у негативному або нейтральному контексті.

Кілька років тому сталася важлива подія — Microsoft очолив Сатья Наделла, який різко розвернув стратегію компанії. Microsoft припинила воювати з представниками галузі open source і стала одним із найбільших контриб’юторів у світі відкритого коду. Продукти і сервіси компанії запрацювали на всіх платформах (свого часу застосунки часто виходили спочатку на iOS/Android, а вже потім на Windows Phone, від чого дуже злилися фанати). Microsoft вчасно долучилася до cloud-перегонів, круто конкурує на ринку гейм-консолей, лінійки Surface не поступаються продукції Apple, у компанії є сотні SDK для більшості популярних мов програмування.

Microsoft Azure. GitHub. LinkedIn. Найкраща у світі безкоштовна IDE — Visual Studio Code. І, звісно, абсолютне домінування на ринку офісних продуктів (насамперед завдяки Microsoft 365, який навіть найзапекліші хейтери визнають хорошим продуктом). А ще Power Platform, комодизація і демократизація AI, Dynamics 365 — і цей список можна продовжувати довго. Microsoft показує стабільне зростання, рекордні прибутки та прогнозований розвиток. Останній часом компанія не потрапляє у скандали, а навпаки, впроваджує етичні кодекси в усі аспекти своєї діяльності.

Apple, своєю чергою, постійно намагається стрибнути вище завищених очікувань інвесторів, користувачів та ЗМІ. Коли їй це вдається — акції ростуть, і Microsoft опиняється на другому-третьому місці. Якщо анонси не дуже вдалі — Apple просідає, а Microsoft наздоганяє.

Так сталось і цього разу. Для Microsoft 2021-й — активний рік щодо запуску Windows 11, Visual Studio 2022, нової лінійки Surface, нових сервісів Microsoft 365 і Azure та рекордний трекшн Microsoft Teams. І на цьому тлі очевидно, що акції ростуть.

У Microsoft майже десяток продуктів, які приносять понад $1 млрд прибутку щороку. Тобто Microsoft для інвестора стратегічно привабливішакомпанія, бо диверсифікує свої прибутки, тоді як Apple дуже залежить від одного-двох продуктів (більшу половину прибутків компанія отримує від продажу одного продукту — iPhone).

Думаю, і у Apple, і у Microsoft все буде добре.

Бо Apple — то front-end, а Microsoft — то back-end, і одне без одного не працюватиме.
Guide on How to Download Instagram Videos Effortlessly