DOU #tech
10.8K subscribers
1.11K photos
13 videos
1.46K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
Forwarded from DOU | Front-end
Вадим Олійник — про досвід побудови архітектури проєкту, розбитого на незалежні модулі, з можливістю їх окремого деплою та з масштабуванням розробки на декілька незалежних команд.

До кожного рішення, задіяного в проєкті, автор надає детальний перелік переваг і недоліків 👉 https://dou.ua/goto/CiFD
Джавіст Дмитро Половинка написав про Service Provider Interface – функціонал в Java, який відповідає за автоматичне підвантаження правильних компонентів.

Корисно знати про SPI, якщо ви збираєтеся писати власний фреймворк, котрий очікує підключення зовнішніх, наперед невідомих, реалізацій. Також знання знадобляться при інтеграції з існуючими фреймворками та в інших випадках, описаних у статті 👉 https://dou.ua/goto/MOqW

#Java
Forwarded from GDG Cloud Kyiv (Nikita)
тим часом Віктор робить фінальне налаштування. Починаємо за 15 хвилин! 🚀
👀 https://youtu.be/watch?v=Zq-Pv4g3JC4
Design digest #24: чому дизайнери критично важливі в еру ШІ, актуальність спадщини Баугауза сьогодні та оновлення Airbnb

Цікаві та важливі для дизайн-спільноти новини зібрали у традиційну добірку наші друзі з Awesomic. Є багато про штучний інтелект, про новини від різних дизайнерів, а наприкінці — ще й набір мемів, які повеселять дизайнерів 👉 https://dou.ua/goto/o7de

#Design
До речі, підписуйтесь на @dou_qa та @devops_dou 😎
Хочете написати статтю на DOU? Маєте експертизу, але не можете обрати тему? Ми допоможемо!

Обирайте доступні теми👉 https://dou.ua/goto/0LJb
Пишіть 📩 на [email protected] та ставайте автором DOU! Розвиватимемо разом українське IT-ком'юніті ❤️
У минулій статті з циклу Ігор Кравченко роз'яснював, як в MAUI створити власний елемент керування на основі нативного. В цій частині серії ми розглянемо, як створити власний компонент, використовуючи наявні елементи керування 👉
https://dou.ua/goto/Lgv5

#Mobile
Налаштовуємо мінімалістичний інтерфейс Home Assistant з Mushroom Cards

У цьому матеріалі Богдан Свердлюк розповідає про поширені практики у створенні Mushroom дашбордів, а також роз'яснює, як встановити та налаштувати Mushroom Cards для настільної та мобільній версій керування.

https://dou.ua/goto/07Nc

#IoT
Заняття текстом як гра. Історія розробки та вибору технологій для застосунку про українську мову

У цій статті ІТ-архітектор Олег Новосад розповідає історію створення мобільного застосунку «Давай займемось текстом», описує стек обраних технологій і аргументує, чому використовували саме Flutter та Firebase, яку технологію запозичили в Tinder та як планують закохувати в українську мову, розвиваючи свій мобільний продукт.

https://dou.ua/goto/vd96

#Mobile
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🗣 Цього разу спілкуємося з Дмитром Бєлєвцовим, співзасновником і CTO Respeecher, стартапу, який працює у галузі speech processing і за допомогою штучного інтелекту дозволяє одній людині розмовляти голосом іншої. 

Технологія має попит в різних сферах, від геймдеву до голлівудської кіноіндустрії. 

Про унікальність технології Respeecher – у відео. 
👉 https://youtu.be/mgOaMfgYDdE
Розбираємося з новим пулом задач на LeetCode, який присвячений мові програмування JavaScript

Оскільки тут зібрані задачі з практики, які доводиться вирішувати на фронтенді та бекенді за допомогою коду, матеріал може бути корисним для підготовки до співбесід або й просто поновлення своїх навичок роботи з цією мовою програмування 👉
https://dou.ua/goto/SlIp

#FrontEnd
Встановлюємо дашборд ESPHome в Play with Docker. Покрокова інструкція

Якщо ви працюєте в ОС Windows та хочете писати конфігурацію YAML в графічному інтерфейсі інформаційної панелі, згідно з документацією з офіційного сайту, ви не зможете цього зробити.

Але Богдан Свердлюк знає метод, як вирішити цю проблему, використовуючи онлайн-сервіс Play with Docker, та ділиться інструкцією з ІТ-спільнотою 👉
https://dou.ua/goto/bELK

#Docker #IoT
Підписуйтесь на DOU | DevOps
Сергій Моренець зібрав у статті характеристики 6 найпопулярніших технологій з категорії performance testing: JMeter, Gatling, Locust, K6, Wrk/Wrk 2. Вони мають різні можливості та способи використання, рівень входження, необхідність знання програмування.

Вам лише потрібно ознайомитись з усіма показниками і обрати те, що відповідає вашому досвіду та вимогам 👉 https://dou.ua/goto/GWdz

#Java
Підписуйтеся на QA DOU
Стаття для розробників, які працюють або планують працювати з CI (Continuous Integration) та мають намір самостійно її налаштовувати.

У тексті iOS Software Engineer Катерина Ніколаєва описує свій досвід використання CLI-інструментів для автоматизації рутинних дій, як шукали помилки та виправляли їх 👉 https://dou.ua/goto/Ta6n

#IoS
Обговорюємо, як використовуючи open source бібліотеку bubanai, долати проблему нестабільності в e2e-тестах на TypeScript з Puppeteer.

У статті є приклади типових проблем, які вирішує ця бібліотека, та опис її можливостей. Bubanai може бути корисною як для початківців, так і для досвідчених автоматизаторів, які працюють з Puppeteer 👉
https://dou.ua/goto/Yc16

#TypeScript
Підписуйтеся на QA DOU
Олег Новосад, автор гейміфікованого мобільного застосунку "Давай займемось текстом", розповідає про те, як шукали технічні рішення для наступних викликів мобільної розробки: естетична привабливість, введення літер, подвійна загадка апострофа, плин часу та гри.

Цей досвід може допомогти читачам подивитись новими очима на можливості Flutter 👉 https://dou.ua/goto/2x1d

#Flutter
Forwarded from Bite the Byte
Я сприйняв 50 вогників на попередньому пості як сигнал, що таки цікаво, тому давайте, сьогодні на 18:00 за Києвом стрім про написання рекурсивного спуску на JavaScript’і, будемо парсити якусь нескладну мову. Я поки не вирішив яку, то можна в коментарях пропонувати, але вагаюся між шелом (cmd arg1 arg2; cmd “arg 3”), спрощеною версією ікселевських формул (=if(true, 1+2, “ha ha”)), чи там синтаксису для пошуку (типу what and why or when). Хз, пропонуйте в коментарях.

Чистий жс, ніяких генераторів, взагалі все по хардкору. Приходьте допомагати теж, бо я не прям експерт, я просто раз на три роки пишу якийсь простий парсер і втомився кожен раз згадувати, як це робити, тож хочу закріпити трохи в голові. :)

Не забудьте розшарити другу, бо як він інакше дізнається про стрім? :)
Матеріал стане в пригоді тим, хто працює з вебзастосунками на Python і хоче розширити їхню функціональність за допомогою електронних листів.

Розглядаємо різні сценарії відправки імейлів — з прикладами коду і роз’ясненнями 👉
https://dou.ua/goto/3Kn5


#Python
💻 Ми запросили керівника ІТ-напряму «Аеророзвідки» Руслана Прилипка, щоби більше дізнатися про розробку системи ситуаційної обізнаності «Дельта», одного з найважливішого ПЗ, що використовують ЗСУ на полях боїв з рф.

Про технології на яких базуються програмні продукти у війську – у відео.
https://youtu.be/ULsIeHaljB4
Дмитро Ковригін з iOS-розробки в Uklon описує у цій статті сценарії автоматизації за допомогою сторонніх CLI-інструментів, доповнених власними розробками.

Мова йде про Ruby скрипти, хоча вибір інструменту не є ключовим — важливий фокус на тому, щоб досягти потрібної автоматизації 👉https://dou.ua/goto/uSxi

#iOS
Панове, триває зарплатне опитування DOU.
Маємо вже 5 000 анкет розробників, але потрібно ще!
Тож інвестуйте 10 хв, а ми підготуємо матеріали щодо ситуації на ринку 👇
MS Office 2010 Activator: What You Need to Know