DOU #tech
10.8K subscribers
1.12K photos
13 videos
1.46K links
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на [email protected]

Щодо публікації вакансій пишіть @cnfccnfc.
Download Telegram
Встановлюємо дашборд ESPHome в Play with Docker. Покрокова інструкція

Якщо ви працюєте в ОС Windows та хочете писати конфігурацію YAML в графічному інтерфейсі інформаційної панелі, згідно з документацією з офіційного сайту, ви не зможете цього зробити.

Але Богдан Свердлюк знає метод, як вирішити цю проблему, використовуючи онлайн-сервіс Play with Docker, та ділиться інструкцією з ІТ-спільнотою 👉
https://dou.ua/goto/bELK

#Docker #IoT
Підписуйтесь на DOU | DevOps
Сергій Моренець зібрав у статті характеристики 6 найпопулярніших технологій з категорії performance testing: JMeter, Gatling, Locust, K6, Wrk/Wrk 2. Вони мають різні можливості та способи використання, рівень входження, необхідність знання програмування.

Вам лише потрібно ознайомитись з усіма показниками і обрати те, що відповідає вашому досвіду та вимогам 👉 https://dou.ua/goto/GWdz

#Java
Підписуйтеся на QA DOU
Стаття для розробників, які працюють або планують працювати з CI (Continuous Integration) та мають намір самостійно її налаштовувати.

У тексті iOS Software Engineer Катерина Ніколаєва описує свій досвід використання CLI-інструментів для автоматизації рутинних дій, як шукали помилки та виправляли їх 👉 https://dou.ua/goto/Ta6n

#IoS
Обговорюємо, як використовуючи open source бібліотеку bubanai, долати проблему нестабільності в e2e-тестах на TypeScript з Puppeteer.

У статті є приклади типових проблем, які вирішує ця бібліотека, та опис її можливостей. Bubanai може бути корисною як для початківців, так і для досвідчених автоматизаторів, які працюють з Puppeteer 👉
https://dou.ua/goto/Yc16

#TypeScript
Підписуйтеся на QA DOU
Олег Новосад, автор гейміфікованого мобільного застосунку "Давай займемось текстом", розповідає про те, як шукали технічні рішення для наступних викликів мобільної розробки: естетична привабливість, введення літер, подвійна загадка апострофа, плин часу та гри.

Цей досвід може допомогти читачам подивитись новими очима на можливості Flutter 👉 https://dou.ua/goto/2x1d

#Flutter
Forwarded from Bite the Byte
Я сприйняв 50 вогників на попередньому пості як сигнал, що таки цікаво, тому давайте, сьогодні на 18:00 за Києвом стрім про написання рекурсивного спуску на JavaScript’і, будемо парсити якусь нескладну мову. Я поки не вирішив яку, то можна в коментарях пропонувати, але вагаюся між шелом (cmd arg1 arg2; cmd “arg 3”), спрощеною версією ікселевських формул (=if(true, 1+2, “ha ha”)), чи там синтаксису для пошуку (типу what and why or when). Хз, пропонуйте в коментарях.

Чистий жс, ніяких генераторів, взагалі все по хардкору. Приходьте допомагати теж, бо я не прям експерт, я просто раз на три роки пишу якийсь простий парсер і втомився кожен раз згадувати, як це робити, тож хочу закріпити трохи в голові. :)

Не забудьте розшарити другу, бо як він інакше дізнається про стрім? :)
Матеріал стане в пригоді тим, хто працює з вебзастосунками на Python і хоче розширити їхню функціональність за допомогою електронних листів.

Розглядаємо різні сценарії відправки імейлів — з прикладами коду і роз’ясненнями 👉
https://dou.ua/goto/3Kn5


#Python
💻 Ми запросили керівника ІТ-напряму «Аеророзвідки» Руслана Прилипка, щоби більше дізнатися про розробку системи ситуаційної обізнаності «Дельта», одного з найважливішого ПЗ, що використовують ЗСУ на полях боїв з рф.

Про технології на яких базуються програмні продукти у війську – у відео.
https://youtu.be/ULsIeHaljB4
Дмитро Ковригін з iOS-розробки в Uklon описує у цій статті сценарії автоматизації за допомогою сторонніх CLI-інструментів, доповнених власними розробками.

Мова йде про Ruby скрипти, хоча вибір інструменту не є ключовим — важливий фокус на тому, щоб досягти потрібної автоматизації 👉https://dou.ua/goto/uSxi

#iOS
Панове, триває зарплатне опитування DOU.
Маємо вже 5 000 анкет розробників, але потрібно ще!
Тож інвестуйте 10 хв, а ми підготуємо матеріали щодо ситуації на ринку 👇
У цій статті Ярослав Снісар, Backend Tech Lead у продуктовій IT-компанії Futurra Group, розповідає, як команді вдалося підготуватися та витримати високе навантаження шляхом масштабування laravel-застосунку та переходу до відмовостійкої архітектури взаємодії сервісів 👉 https://dou.ua/goto/GdjB

#PHP
Forwarded from Українська Rust Спільнота (Stepan Chaplia)
Друзі, ми з радістю оголошуємо набір у 🏕 Навчальний Табір по Rust - Літо 2023!

❇️ Цей буткемп створений для тебе, якщо ти вже маєш якийсь досвід розробки та прочитав RustBook. Програма інтенсивна та розрахована на залученість у 20 годин на тиждень. Якщо не відчуваєш впевненості стосовно участі, переглянь фідбеки від учасників минулого буткемпу та запитай поради в нашому чаті.

❇️ Навчальний табір є повністю безкоштовним та проводитиметься онлайн. Старт буткемпу запланований на 26 червня, і триватиме він близько 3 місяців.
На тебе очікує:
- перевірена роками програма
- досвідчені ментори
- дружня атмосфера
А після успішного завершення передбачена професійна сертифікація, що зробить твоє резюме більш привабливим для роботодавців.

❇️ Реєстрація на курс вже відкрита, тож реєструйся на 🏕 Rust Bootcamp - Summer 2023 вже сьогодні! Не прогав можливість покращити 🔝 свої професійні навички, поліпшити свої кар'єрні перспективи та знайти друзів серед людей із подібними 🤓 інтересами.
👩‍💻 Playwright як інструмент для автоматизації тестування доступності

Віктор Кипоренко з компанії Levi9 ділиться у статті досвідом з автоматизації тестування, використовуючи інструмент Playwright. Всі представлені в статті фрагменти коду написані на TypeScript 👉 https://dou.ua/goto/l0Yf

#Playwright #TypeSctipt
Дмитро Чекалін вкотре збирає найцікавіше зі світу Ruby-розробки для нашої спільноти: тут і перелік останніх релізів; і корисні статті й туторіали; актуальні випуски подкастів на технологічні теми, а також — меми.

Читайте, поширюйте серед колег 👉 https://dou.ua/goto/SNBH

#Ruby
Сподіваємось, кожен з вас переходить за лінком і почувається саме так 😎
А якщо ні — заповнюйте хутчіше!

Маємо вже 5 600 анкет розробників, залишилось 1 500 спеціалістів 👇
Forwarded from Web Overflow 🇺🇦
Що таке CORS? 🛑

А скільки разів ви плакали через корси? 😅

CORS розшифровується як Cross-Origin Resource Sharing або ж спільне використання ресурсів з різних джерел. Це функція безпеки, яка дозволяє серверам захищати дані та ресурси. Сервери можуть контролювати, які домени можуть доступатись до цих ресурсів.

Уявіть собі ситуацію: заходите на сайт lox.com, щоб пограти в онлайн-казино. А там десь всередині захований скрипт, який робить запит на yourbank.com/transfer-all-money. Було б дуже недобре, якби банківський сервер дозволяв запити будь-звідки.

Якщо що, приклад притягнутий за вуха 🙉

Я б назвав CORS навіть комплексом захисту, адже в цьому беруть участь і сервери, і браузери користувачів. Якщо ви слідкуєте за запитами у своїх застосунках, то могли помітити, що перед виконанням деяких з них браузер відправляє ще один запит з методом OPTIONS. Такий запит ще називають preflight. За його допомогою браузер може зрозуміти, які методи та хедери можна відправляти на цей URL та чи допускається дане джерело (Origin) для такого запиту. І якщо у відповідь на OPTIONS ви отримали такі хедери, які не проходять цю "валідацію", оригінальний запит буде заблокований.

Якщо детальніше, то не на всі запити буде йти супутній preflight запит, і у таких випадках браузер не зможе заблокувати сам запит, АЛЕ він зможе заблокувати відповідь на нього.

Тож CORS - це справді важлива система захисту в мережі. І перед вами стоїть важливий вибір - або матюкатись на нього, або ж один раз сісти та вивчити даний підхід! 💛

👉 Читати документацію

#interview
Юний розробник Тарас написав свою першу статтю про те, як створював проєкт для аналізу великого обсягу інформації за малий проміжок часу з використанням технології штучного інтелекту.

У цьому імпровізованому щоденнику розробника описані технічні рішення фронтенду та бекенду, вибір хостингу, дизайну та назви продукту. Читайте 👉 https://dou.ua/goto/mBum

#ChatGPT
Володимир Нуждін з команди розробки iOS і macOS програм в Nektony згадує про те, як проводили локалізацію застосунків на інші мови.

У цій статті коротко описані інструменти, за допомогою яких реалізовували локалізацію. До кожного пункту автор додав посилання, якими користувався, і де ви зможете отримати більше інформації 👉 https://dou.ua/goto/HL5Y

#iOS
Спите? А ми анкети рахуємо 👀
І нарахували, що потрібно ще 1 500 анкет розробників.

Заповнюйте, бо завтра знов відкладатимете 👇
Олег Васильєв, який співпрацює з EPAM у ролі ведучого інженера в B2Bits, зробив огляд використання різних AI-інструментів у роботі розробника.

Для яких випадків підходять GitHub Copilot, GitHub Copilot Х, ChatGPT, коли оптимально застосовувати той чи інший варіант, які особливості 👉
https://dou.ua/goto/2UQQ

#AI
DOU #tech
Спите? А ми анкети рахуємо 👀 І нарахували, що потрібно ще 1 500 анкет розробників. Заповнюйте, бо завтра знов відкладатимете 👇
Пишаємось тим, як чемно ви заповнюєте зарплатне опитування 🌞

Але потрібні відповіді ще 1 000 розробників! Тож не відкладайте, заповнюйте самі, кидайте в робочі чати, шукайте айтівців-сусідів, знайомтесь в кав'ярнях. Ми на вас розраховуємо 💪😉
Top 5 Best Zoom Cameras