SSA KPI (Student Scienсe Association of Igor Sikorsky KPI)
321 subscribers
43 photos
2 files
179 links
🔊 НТСА - це команда молодих цілеспрямованих людей, яка створює творче наукове середовище через реалізацію успішних проектів, орієнтованих на підтримку наукоємних ідей.
Існує з 1998 року.

Facebook: fb.me/ssakpi
Задати питання можна тут: @ssakpibot
Download Telegram
​​Міжнародний науковий форум «Green Talents — International Forum for High Potentials in Sustainable Development» запрошує науковців, які хочуть презентувати свої дослідження.

Зокрема, на форумі можна буде:
відвідати Science Forum у жовтні 2020 року, що включає відвідування провідних німецьких підприємств, установ і компаній, які реалізують принципи сталого розвитку;
індивідуально зустрітися з обраними вами німецькими експертами для обговорення перспектив подальших спільних досліджень і співпраці;
розширити мережу професійних контактів під час церемонії нагородження в Берліні за участю випускників програми «Green Talents»;
пройти повністю оплачене наукове стажування в Німеччині тривалістю до трьох місяців в організації за Вашим вибором (в 2021 році);
мати доступ до мережі випускників програми «Green Talents».

Заявки на захід приймаються від магістрантів, докторантів і постдоків, а також від молодих фахівців, які пропрацювали за фахом не більше трьох років.

Дедлайн подачі заявок на участь — 19 травня о 14:00.

Докладніше: bit.ly/2SRdJv8
​​16 травня о 19:00, на честь Дня Науки в Україні, проводиться онлайн «Марш тих, хто попереджав».

По всьому світу науковці-дослідники-освітяни збираються на Марш за Науку, чим привертають увагу суспільства до загальних проблем, що постали перед Homo sapiens і надалі ставатимуть все складнішими.

Цього року науковці акцентують увагу над наступними проблемами:
- Фінансування науково-технічної діяльності, аудит НАН України та реформування НАНУ і галузевих академій;
- Наявність мита на обладнання та реактиви наукового призначення;
- Відсутність механізму позбавлення наукових ступенів людей, що порушують академічну доброчесність;
- Доцільність доплат та премій за вчений степінь замість гідної заробітної плати ефективним науковцям.

Більш детально про подію.
Forwarded from МОНограм
​​Науковці, для вас важливе нагадування!

Останній тиждень до закінчення прийому заявок на конкурс спільних українсько-чеських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 рр.

Дедлайн — 25 травня. Зокрема, подати інформацію та документи через Google-форму треба до 17:00 (СЕТ).

Докладніше
​​Lviv Data Science Summer School Online

Літня школа з Data Science в УКУ відбудеться цього року онлайн 20 -31 липня. 10 курсів з різноманітних напрямів від провідних викладачів будуть доступні абсолютно безкоштовно. Game Theory and Applications, Machine Learning for Financial Data Structures з Олександром Гончаром, Multi-agent Reinforcement Learning та багато інших.

З переходом в онлайн, школа змінює формат і тепер можна відвідати всі лекції та панельні дискусії з професіоналами. Попередній відбір також скасовується, для участі потрібно лише заповнити реєстраційну форму до 1 липня.

Минулого року брали участь, школа дуже прокачує навички, знайомить з людьми, що надихають. Але обережно, може з’явитись бажання вступити на магістратуру, навіть якщо у вас вже є одна :)

Список курсів і більш детальну інформацію можна знайти за посиланням.
​​1 червня о 19:00, науково-популяризаційний проект «Дійсна наука» проводить вебінар «Про котиків та кореляції».

Лектор:
Сергій Яковлєв — кандидат технічних наук, доцент кафедри математичних методів захисту інформації ФТІ КПІ ім. Ігоря Сікорського.

У доповіді Сергій розгляне одне з важливих понять сучасної прикладної математики — кореляцію величин, і розбере, чому залежність між подіями, яка спостерігається, зовсім не означає наявність причинно-наслідкових зв'язків.
І найголовніше: замість формул будут виключно котики!

Вебінар проводять на платформі Zoom, код для доступу буде повідомлений в день лекції.
Реєстрація.
Подія в Facebook.
Forwarded from МОНограм
​​Українських науковців запрошують долучитися до опитування щодо Відкритої науки - анкетування займе до 10 хвилин

Цього року Єврокомісія планує запустити “Open Research Europe” (ORE) – публікаційну онлайн-платформу для бенефіціарів програми “Horizon 2020”. Ключовими особливостями ORE стануть: швидка публікація різних типів наукових результатів, прозоре рецензування та використання відкритих ліцензій. Цей проєкт є важливим кроком до втілення парадигми Відкритої науки в Європі.

Європейська рада аспірантів та молодих вчених (Eurodoc) є експертним партнером проекту ORE. Наразі вона проводить анонімне онлайн-опитування, щоб дослідити рівень обізнаності, сприйняття та досвіду роботи з відкритими практиками та інструментами серед європейської наукової молоді.

Пройти опитування можно тут.
Forwarded from МОНограм
​​Упродовж 8-12 червня представники вишів і наукових установ України зможуть пройти навчання за програмою вебінарів із використання бази даних Web of Science Core Collection. Їх організовують повторно через велику кількість охочих.

Варто зазначити, що всі заняття проводять українською мовою та є безкоштовними.

Організатором вебінарів є компанія Clarivate Analytics. Лектором стане Ірина Тихонова, експертка з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання компанії. Після кожного вебінару зареєстровані учасники отримають сертифікат за умови проходження 90% лекційного матеріалу.

Докладніше
🗓 Розпочався конкурс спільних українсько-білоруських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки

🔹
Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти та наукових установ.

🔹 Основні напрями:
• цифрові інформаційно-комунікаційні та міждисциплінарні технології;
• біотехнології (геномні та постгеномні, клітинні, мікробні, медичні, промислові);
• діагностика, медична профілактика та лікування інфекційних хвороб, включаючи вірусні етіології та неінфекційні захворювання;
• штучні тканини та органи;
• персоніфікована медицина;
• фармацевтичні субстанції та лікарські засоби;
• проведення досліджень в Антарктиці за пріоритетними напрямами наук про Землю та наук про життя.

📋 Інформація про проєкт та деталі участі за посиланням
🕔 Коли: до 30 червня 2020
📍 Де: Пакет документів надіслати поштою за адресою: Міністерство освіти і науки України, бул. Тараса Шевченка, 16, к. 310, м. Київ, 01601.

💭 Мобільність в телеграм | інстаграм | фейсбук | на сайті. З питаннями сюди або на пошту [email protected]. Успіхів!

#ДНВР #академічна_мобільність #програми_обміну
​​Опитування від навчально-наукового центру прикладної соціології «Соціоплюс».

Просимо студентів та викладачів КПІ ім. Ігоря Сікорського відповісти на запропоновані питання стосовно рівня дотримання академічної доброчесності. Відповіді будуть використані лише в узагальненому вигляді.

Опитування студентів за посиланням

Лінк на гугл-форму для викладачів тут

Дякуємо кожному, хто візьме участь! Ваша відвертість дозволить отримати важливу інформацію для підвищення рівня академічної доброчесності.
Forwarded from ФІОТonline
Прикольная штука: можно помочь НАСА натренировать AI для передвижения по Марсу.

Проблема:
едет себе марсоход по поверхности планеты, видит – мягкий песок, сел в него и не выехал. Всё, конец многомилионной миссии и шаг назад от прекрасного будущего, где яблони цветут на Марсе.

Решение:
Для распознавания опасных участков и построения маршрутов марсохода используется алгоритм SPOC (Soil Property and Object Classification). Сейчас НАСА проводит очередной проект с привлечением гражданской науки. В этот раз – улучшение работы алгоритма SPOC.


Что можно сделать:
Посмотреть более детальную информацию на сайте НАСА (осторожно, вся информация на эльфийском: https://www.nasa.gov/feature/jpl/nasas-mars-rover-drivers-need-your-help).
Там же перейти по ссылке на инструмент AI4Mars (по вот этой: https://www.zooniverse.org/projects/hiro-ono/ai4mars).
Там можно пройти простой туториал по определению типов поверхностей Марса на примерах фотографий сделанных марсоходом.

Очень. Много. Крутых. Фото. С Марса. В хорошем разрешении.
Энджой.


P.S.:
Если вдруг вам когда-то было интересно, зачем учить странную математику и не самые очевидные предметы на ФИВТе, но ваш препод вам не смог рассказать – так вот именно ради запуска таких проектов и нужно.
Двигайте науку, она крутая.
​​4 безкоштовні вебінари з використання бази даних Scopus

Знайомство з базою даних Scopus, пошук інформації в ній, ScienceDirect та профіль автора у Scopus – про все це українські науковці зможуть дізнатися на безкоштовних вебінарах впродовж липня 2020 року. Тренінги матимуть змогу пройти представники закладів вищої освіти і наукових установ України.

Лектором виступить офіційний тренер компанії Elsevier, головний бібліотекар Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Назаровець.

2 липня 10:00-11:00
Тема: Знайомство зі Scopus.
Анотація: Огляд та основна інформація про найбільшу в світі бібліографічну базу даних Scopus. Для чого вона призначена, який контент містить? Як зареєструватись та працювати з даними у Scopus?
Реєстраційна форма доступна за посиланням.

10 липня 11:00-12:00
Тема
: Пошук інформації у Scopus.
Анотація: Як отримувати релевантну інформацію у Scopus? Простий та розширений пошук по документах. Робота з отриманими результатами, їхній аналіз, експорт, збереження та створення повідомлень.
Реєстраційна форма доступна за посиланням.

17 липня 11:00-12:00
Тема
: ScienceDirect – можливості у відкритому доступі.
Анотація: ScienceDirect – одна з найбільших повнотекстових баз даних літератури, що пропонує доступ до понад 2 500 наукових журналів та 33 000 книг. Під час вебінару познайомимось із самою базою даних, розглянемо, який контент бази знаходиться у відкритому доступі, та як його шукати і як завантажувати. Тематичні сторінки (ScienceDirect Topics) з перевіреною та фундаментальною інформацією на теми, які цікавлять дослідників.
Реєстраційна форма доступна за посиланням.

24 липня 11:00-12:00
Тема
: Профіль автора у Scopus.
Анотація: Пошук та огляд профілів авторів у Scopus. Як вони створюються? Як можна відкорегувати інформацію у них? Як вимірюється впливовість авторів за показниками Scopus?
Реєстраційна форма доступна за посиланням.
​​The Machine Learning Summer School (28 June - 10 July 2020)

Безкоштовна літня школа машинного навчання від Інституту Макса Планка.

Лекції ведуть спеціалісти MIT, DeepMind, Google Brain та інших провідних компаній.
Ознайомитись з розкладом та обрати для себе найцікавіше можна тут.

Також, усi лекції доступні на ютубі школи.
​​EECVC 2020 – 3 DAYS – REGISTRATION IS OPEN!
Eastern European Conference on Computer Vision is a unique opportunity for computer vision researchers and developers to meet, share their knowledge, learn about new trends and find like-minded people.
The attendance is free of charge, but for CV/ML Engineers only!

July 23, 2020 (19-00, EEST / GMT + 3h) :
- OPTICAL FLOW. Fatma Guney (PhD, a postdoc at the University of Oxford, Asst. Prof. at Koc University in Istanbul).
- COMPUTER VISION AND ROBOTICS IN AGRICULTURE. Amy Tabb (PhD, US Department of Agriculture).

July 30, 2020(19-00, EEST / GMT + 3h) :
- STATE OF THE ART IN ROBUST GEOMETRY ESTIMATION. Daniel Barath (PhD, the Center of Machine Perception in the Czech Tech University).
- EFFICIENT DEEP MODELS VIA NETWORK BINARIZATION/QUANTIZATION. Adrian Bulat (Research scientist at Samsung AI Cambridge, UK).

Registration link
​​Summer Science Week Online

З 17 по 21 серпня ми проведемо тиждень безкоштовних наукових вебінарів, що охоплюють актуальні теми, про які розкажуть провідні спеціалісти.

Напрями лекцій: biotechnology, cybersecurity, robot technology, neuroscience та machine learning.

Анонс спікерів чекайте наступного тижня!

Місце зустрічі: Google Meet та на трансляції в YouTube
Реєстрація.
​​Маємо круту можливість для студентів від Facebook - Above & Beyond Computer Science (ABCS) Program.

ABCS Program - це 10-тижнева серія воркшопів від розробників Facebook. Семінари розроблені, щоб допомогти студентам оволодіти знаннями та навичками для успішного проходження технічної співбесіди. Хоча програма і проходить віртуально, у вас буде можливість познайомитись з іншими студентами, прокачати навички вирішення задач та спробувати тестові інтерв’ю.

Умови участі:
- очікуваний рік випуску - 2022 або 2023;
- закінчили курс Алгоритмів та структур даних;
- зможете відвідати 8/10 воркшопів;
- відвідаєте щотижневі воркшопи онлайн.

Реєстрація за посиланням. Дедлайн подачі - 21 серпня.
Ще більше крутих можливостей можна знайти у Facebook Developer Circle: Kyiv.
​​Інститут кібернетики ім. Глушкова НАН України, НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" та GlobalLogic Ukraine із задоволенням оголошують про проведення Шостої міжнародної конференції High-Performance Computing (HPC-UA 2020)

Конференція відбудеться онлайн 06-07 листопада 2020 року.

В рамках конференції, відбудеться обговорення наступних тем:
Cloud Computing: HPC, Cloud, Security
Deep Learning: Machine Learning, Artificial Intelligence, Neural networks
Software and Applications: Data Science, Software, Applications
Embedded Systems and Robotics: Robotics, IoT, Embedded HPC

Більше деталей
Реєстрація
​​Summer Science Week Online

Анонсуємо першого спікера Нана Войтенко!

Нана — нейробіолог, доктор біологічних наук, зав. відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, віце-президент Українського товариства нейронаук та популяризатор науки.

17 серпня о 19:00, Нана прочитає лекцію «Потенціал людського мозку з погляду нейробіології», на якій розкаже:
- як функціонує мозок;
- що таке нейрони та як вони взаємодіють між собою;
- як розвивається людський мозок і як його розвинути;
- як нейробіологи досліджують мозок.

Місце зустрічі: Google Meet та на трансляції в YouTube.
Реєстрація.
​​Summer Science Week Online

Наступний спікер — Барановський Олексій!

Тема доповіді: «Science and cybersecurity — long bloody way!»

Олексій — к.т.н., експерт з кібербезпеки, доцент кафедри інформаційної безпеки ФТІ КПІ.

18 серпня о 19:00, Олексій розкаже про використання наукових і псевдонаукових методів у кібербезпеці, а, також, про тренди та напрями розвитку сучасних технологій кібербезпеки.


Місце зустрічі: Google Meet та на трансляції в YouTube.
Реєстрація.
​​Summer Science Week Online

Наш наступний спікер охопить одразу два напрями: robot technology та machine learning.

Тарас Кучеренко — дослідник генеративних моделей невербальної поведінки, таких як жести рук та міміка.
Працює в проекті EACare , де розробляють робот-систему для виявлення ранніх ознак Деменції на базі комунікативної поведінки.

19 серпня о 19:00, у своїй лекції «На перетині машинного навчання та інтерактивних роботів », Тарас розкаже як машинне навчання використовується щоб генерувати невербальну поведінку для віртуальних і фізичних роботів.

Місце зустрічі: ZOOM та на трансляції в YouTube.
Реєстрація.
​​Summer Science Week Online

20 серпня о 17:00 поговоримо про machine learning!

Іван Ямщиков прочитає лекцію «Перенесення стилю в текстах природною мовою».

Доповідь буде присвячена алгоритмам перенесення стилю. Іван розбере постановку даного завдання, ряд сучасних архітектур, які з цим працюють, та розкаже, чи впливає якість уявлення семантичної інформації на загальну якість роботи таких систем.

Іван Ямщиков — пост-док в інституті Макса Планка (Лейпциг, Німеччина). Іван отримав PhD з прикладної математики в Бранденбурзькому Технічному університеті, працював шість років аналітиком даних в компанії Яндекс. Зараз Іван поєднує дослідницьку діяльність з роботою в компанії ABBYY. Іван - автор і ведучий науково-популярного подкасту «Проветримся!»

Місце зустрічі: Google Meet та на трансляції в YouTube.
Реєстрація.
​​Summer Science Week Online

Про біотехнології розкаже Павло Білан!

Павло — завідувач відділом молекулярної біофізики Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, викладач кафедри прикладної фізики НТУУ “КПІ” та кафедри молекулярної фізіології та біофізики Київського академічного університету.

20 серпня о 19:00 — «Оптогенетика — можливість керувати сигналами мозку квантами світла».

Павло розкаже про:
- сучасні методи досліджень мозку
- сучасне наукове розуміння мозку
- перспективи дослідження мозку в майбутньому
- оптогенетику і чи можливо управляти мозком та поведінкою за допомогою світла

Місце зустрічі: Google Meet та на трансляції в YouTube.
Реєстрація.
Guide on How to Download Instagram Videos Effortlessly